Media: zarząd Man Utd podjął decyzję o zwolnieniu Ole Gunnara Solskjaera (aktualizacja)

Twitter, MEN Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak podaje coraz więcej medialnych źródeł – Ole Gunnar Solskjaer po raz ostatni wystąpił w roli menedżera Manchesteru United w przegranym 1:4 sobotnim meczu ligowym z Watfordem na Vicarage Road.

Pozycja Norwega na Old Trafford była już mocno zagrożona po kompromitujących porażkach w Premier League m.in. z Leicester City, Liverpoolem oraz Manchesterem City. W ostatnich 7 meczach ligowych „Czerwone Diabły” zanotowały zaledwie jedno zwycięstwo i aż pięciokrotnie schodzili z boiska pokonani.

Po meczu z Watfordem Norweg podszedł do kibiców „Czerwonych Diabłów” i przeprosił ich za występ swojego zespołu. Po kolejnej kompromitacji Manchesteru United w lidze, w sobotni wieczór miała się zebrać w trybie pilnym narada zarządu klubu, który po pięciu godzinach rozmów miał ostatecznie zdecydować o zwolnieniu Ole Gunnara Solskjaera – o czym informuje m.in. Fabrizio Romano. Decyzja czeka już tylko na akceptację ze strony jednego z właścicieli „Czerwonych Diabłów”, Joela Glazera.

Informacje te potwierdza także m.in. Samuel Luckhurst, dziennikarz „Manchester Evening News”. Rolę tymczasowego szkoleniowca miałby przejąć Darren Fletcher, który niedawno powrócił do klubu z Old Trafford i który od marca br. pełni rolę dyrektora technicznego.

Aktualizacja – 21.11.2021 (godz. 00:40)

Jak dalej przekazuje Fabrizio Romano, sprawa odejścia Ole Gunnara Solskjaera jest już przesądzona. Wszystkie strony pracują obecnie nad szczegółami „obopólnego porozumienia” w tej kwestii, zanim zostanie to oficjalnie potwierdzone przez klub z Old Trafford w najbliższych godzinach.

Kolega Fabrizio Romano po fachu, Gianluca di Marzio, również potwierdza, że rolę tymczasowego trenera miałby przejąć Darren Fletcher (któremu w nadchodzącym meczu z Villarreal w Lidze Mistrzów asystowałby Michael Carrick), ale pod uwagę brana jest także kandydatura Laurenta Blanca, przed laty obrońcy „Czerwonych Diabłów”, który obecnie związany jest kontraktem z katarskim Al Rayyan. Musiałoby więc dojść do podobnej sytuacji, jaka miała miejsce niedawno przy zatrudnieniu w FC Barcelonie legendy tego klubu, Xaviego.

Jak z kolei dalej przekazuje Samuel Luckhurst, Manchester United miał zdementować doniesienia jakoby skierował swoje zainteresowanie w stronę Zinedine’a Zidane’a, a źródło bliskie klubu miało zasugerować, że temat Francuza pojawił się jako taktyka do uspokojenia coraz bardziej sfrustrowanego sytuacją w klubie Cristiano Ronaldo.

Uważa się, że po meczu z Watfordem, do zarządu klubu zadzwonić miał agent Portugalczyka, Jorge Mendes, który domagał się od władz Manchesteru United zdecydowanych działań w kwestii zmian menedżerskich.

Aktualizacja – 21.11.2021 (godz. 01:25)

Jak dalej przekazuje Fabrizio Romano, Darren Fletcher i Michael Carrick są w gotowości do tymczasowego objęcia zespołu Manchesteru United po Ole Gunnarze Solskjaerze. Panowie czekają już tylko na ostateczne decyzje klubu.

Komunikat w sprawie oficjalnego zwolnienia Norwega ma pojawić się w najbliższych godzinach i ma to być „miłe oraz pełne szacunku” rozstanie. Razem z Solskjaerem, z klubu odejść ma także asystent 48-latka, Mike Phelan.

Romano dodaje także, że na ten moment nie ma na horyzoncie żadnego porozumienia na linii Manchester United-Zinedine Zidane.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze