Miguel Delaney: Laurent Blanc mocnym kandydatem do zastąpienia Solskjaera

The Independent Daniel Białek
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United jest chętny by zatrudnić tymczasowego menadżera, a Francuz postrzegany jest jako opcja na to stanowisko, nim inny szkoleniowiec zostanie zatrudniony na stałe. W kontekście długoterminowym rozważane są między innymi kandydatury Erica ten Haga, Mauricio Pochettino i Brendana Rodgersa.

Oświadczenie o odejściu Ole Gunnara Solskjaera potwierdza plany o zatrudnieniu menadżera do końca sezonu i to, że wybór jego następcy zostanie podjęty bez pośpiechu. Początkowo United byli przeciwni koncepcji tymczasowego menadżera, lecz teraz uważają to za najlepszy sposób na wyjście z kryzysu. Blanc jest jednym wśród kilku kandydatów rozważanych na to stanowisko.

Nazwisko Francuza pojawiało się w dyskusjach kierownictwa również w 2018 roku, gdy finalnie Ole Gunnar Solskjaer zastąpił Jose Mourinho. Były środkowy obrońca Manchesteru United ma dobre relacje zarówno z formalnym szefostwem, jak i z Sir Alexem Fergusonem. Plusem Blanca jest jeszcze jego niedawne doświadczenie w Lidze Mistrzów z PSG.

Hierarchia United jest przekonana, że w tym kontekście sezon jest do uratowania i odpowiedni tymczasowy menadżer może w tych rozgrywkach osiągnąć dobry wynik. Problem w tym, że niewielu takich jest dostępnych. Potencjalnym kompromisem byłoby zatrudnienie do maja Luisa Enrique.

Ten sam problem dotyczy stałego menadżera, dlatego Manchester United czeka. Ten Hag to najbardziej prawdopodobny wybór, lecz sam zainteresowany dał jasno do zrozumienia, że odejdzie z Ajaxu tylko w odpowiednim czasie.

Naturalnie, Mauricio Pochettino też jest tematem dyskusji hierarchii United, lecz jego kandydatura nie jest już tak mocna jak w poprzednich latach. Podobnie jest z Brendanem Rodgersem, który nie jest na szczycie listy życzeń Manchesteru United. Wiele źródeł zaznacza, że Zinedine Zidane nie jest obecnie zainteresowany pracą w Anglii, choć Ed Woodward bardzo chętnie widziałby na Old Trafford. Diego Simeone również postrzegany jest jako nierealna opcja.

Wiele zależeć będzie od tego jak potoczy się sezon – zarówno dla United, jak i menadżerów, których obserwują. Kierownictwo United wie, że wiele może się zmienić w krótkim odstępie czasu. Tyczy się to szczególnie sytuacji Mauricio Pochettino. Postępy w Lidze Mistrzów mogą zmienić postrzeganie jego pracy w PSG, jak i sprawić że w maju będzie łatwo dostępny dla nowego klubu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze