Sky Sports: Ed Woodward może pozostać w klubie, aby pomóc w poszukiwaniach nowego szkoleniowca

Sky Sports Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Sky Sports poinformowało, że wiceprezes wykonawczy Manchesteru United, Ed Woodward może opóźnić swoje odejście z Old Trafford. Działacz miałby pozostać w klubie, aby pomóc „Czerwonym Diabłom” w poszukiwaniach następcy Ole Gunnara Solskjaera.

W kwietniu działacz poinformował, że odchodzi ze swojego stanowiska z końcem roku kalendarzowego. Woodward podał się do dymisji po tym, jak upadł pomysł stworzenia Super Ligi. Anglik nie ukrywał, że decyzja o odejściu nie przyszła mu łatwo, lecz od tamtego momentu Woodward oraz Manchester United nie ujawnili nowych szczegółów w tej sprawie.

Jednak nadal Ed Woodward jest ważnym członkiem grupy decyzyjnej na Old Trafford. Anglik miał odegrać kluczową rolę podczas podejmowania decyzji w sprawie zwolnienia Ole Gunnara Solskjaera.

Brak stabilizacji w strukturach Manchesteru United oraz możliwa nadchodząca ich przebudowa może spowodować, że Woodward zdecyduje się pozostać w klubie. Dyrektor generalny miałby odegrać ważną rolę w planach klubu w nadchodzących miesiącach.

50-latek został zatrudniony na Old Trafford w 2005 roku, a na swoim bieżącym stanowisku pracuje od 2012 roku.

Sky Sports News ujawniło, że Woodward miał zwołać pilne spotkanie dla członków sztabu szkolenia w niedzielę z samego rana. Wiceprezes wykonawczy miał zapewnić pracowników, że oprócz Ole Gunnara Solskjaera nikt nie zostanie zwolniony.

W Manchesterze United oczekuje się, że tymczasowy szkoleniowiec będzie współpracować z aktualnym sztabem szkoleniowym. Kolejne zmiany w strukturach miałby nastąpić dopiero latem, kiedy to „Czerwone Diabły” zakontraktują nowego szkoleniowca.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze