BBC potwierdza: Man Utd rozmawiał z Ernesto Valverde

BBC Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jeden z najbardziej wiarygodnych brytyjskich dziennikarzy specjalizujących się w tematyce piłki nożnej, Simon Stone, potwierdza na łamach BBC wcześniejsze doniesienia m.in. “The Guardian”, że Manchester United kontaktował się z Ernesto Valverde ws. objęcia klubu z Old Trafford w roli tymczasowego menedżera.

57-letni Valverde jest jednym z potencjalnych kandydatów do poprowadzenia ekipy “Czerwonych Diabłów” do końca obecnego sezonu, po tym jak w minioną niedzielę zwolniono z klubu Ole Gunnara Solskjaera. W międzyczasie włodarze Manchesteru United rozglądaliby się za kandydatem, który objąłby to stanowisko na stałe.

Obecnie włodarze klubu z Old Trafford intensywnie pracują nad tym, aby znaleźć tymczasowego następcę Norwega, podczas gdy drużynę – równie tymczasowo – prowadzi obecnie Michael Carrick. W Manchesterze United panuje jednak przekonanie, że zatrudnienie już teraz szkoleniowca PSG, Mauricio Pochettino, nie jest tak prawdopodobnym i możliwym rozwiązaniem, jak sugeruje to część brytyjskich mediów.

Argentyńczyk przyznał we wtorkowym wywiadzie, że czuje się “niezwykle szczęśliwy” w PSG i nie ma zamiaru dopuścić do tego, aby rozkojarzyły go plotki łączące go z pracą na Old Trafford.

Z kolei Valverde, według włodarzy Manchesteru United, ma wpasowywać się w schemat doświadczonego trenera, który niekoniecznie będzie oczekiwał stałego zatrudnienia po okresie pełnienia roli tymczasowego trenera.

Hiszpan pozostaje bezrobotny od stycznia 2020 roku, gdy został zwolniony z Barcelony, wcześniej zdobywając z tą drużyną dwa tytuły mistrzowskie i puchar kraju. Z sukcesami prowadził też Olympiakos, trzykrotnie sięgając z nim po mistrzostwo Grecji. Dobrze oceniano także pracę tego szkoleniowca w Espanyolu, Valencii oraz Athletic Bilbao.

Co prawda Valverde nigdy nie był bezpośrednio zaangażowany w sprawy związane z angielską piłką, ale nie ma problemu z porozumiewaniem się w tym języku. Z kolei na Old Trafford uważa się, że doświadczony tymczasowy menedżer, który prawdopodobnie współpracowałby z obecnym sztabem szkoleniowym, zapewni w klubie stabilność i przestrzeń do tego, aby odpowiednio ocenić sytuację związaną z funkcją menedżera drużyny.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze