ESPN: Ferguson nie bierze udziału w poszukiwaniach nowego menedżera

ESPN DeyZ Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Proces poszukiwania nowego menedżera Manchesteru United trwa. ESPN poinformowało, że nie zaangażowano w niego legendarnego szkoleniowca, który jest ambasadorem klubu, sir Aleksa Fergusona.

Sir Alex Ferguson nie będzie formalnie zaangażowany w poszukiwania następnego menedżera Manchesteru United – twierdzą źródła ESPN. Za identyfikację nowego szkoleniowca odpowiedzialni są dyrektor sportowy John Murtough oraz dyrektor techniczny Darren Fletcher. To oni mają ocenić kandydatów do zastąpienia Ole Gunnara Solskjaera.

Od czasu odejścia szkockiego menedżera na emeryturę w 2013 roku, jest to już piąty proces poszukiwawczy. W niedzielę los Davida Moyesa, Louisa van Gaala i Jose Mourinho podzielił norweski szkoleniowiec.

Pomimo tego, że Ferguson został mianowany dyrektorem w zarządzie klubu z Old Trafford, kiedy pomagał w wybieraniu swojego następcy, wskazując na Davida Moyesa, to w obecnej chwili źródła są przekonane, że nie odegra on żadnej roli przy rekrutacji nowego menedżera.

Para Murtough oraz Fletcher ma zarekomendować swojego kandydata wiceprezesowi wykonawczemu Edowi Woodwardowi oraz dyrektorowi zarządzającemu Richardowi Arnoldowi – prawdopodobnemu następcy Woodwarda – zanim ostateczną decyzję podejmie właściciel, Joel Glazer.

Według informatorów ESPN wpływ Fergusona na działania klubu znacznie osłabł, chociaż sporadycznie, w ciągu ostatnich kilku lat, był on członkiem rady konsultacyjnej na prośbę Eda Woodwarda.

Ferguson był zaangażowany w ponowne sprowadzenie Cristiano Ronaldo na Old Trafford, ale mechanika transakcji została ustalona już wcześniej, zanim Szkot porozmawiał z Portugalczykiem, ponieważ Ed Woodward i agent piłkarza Jorge Mendes bardzo szybko doszli do porozumienia.

Szkoleniowiec Paris Saint-Germain, Mauricio Pochettino, zgodnie z doniesieniami mediów, jest faworytem do zastąpienia Ole Gunnara Solskjaera, a koneksje byłego menedżera Tottenhamu sprawiły, że byłby on bardzo zainteresowany przeprowadzką do Teatru Marzeń.

Pochettino łączy silna więź z sir Aleksem Fergusonem. Obaj zostali sfotografowani na lunchu w tygodniach poprzedzających zwolnienie Louisa van Gaala w maju 2016 roku. Źródła wierzą jednak, że Ferguson nie będzie zaangażowany w rozmowy z Argentyńczykiem.

Do czasu znalezienia pełnoetatowego menedżera lub tymczasowego szkoleniowca do końca sezonu, funkcję opiekuna pierwszego zespołu będzie pełnił Michael Carrick.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze