Sport1: Ralf Rangnick dostał zgodę na odejście z Lokomotiwu Moskwa

Twitter sebekseba Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak podaje dziennikarz niemieckiego Sport1, Patrick Berger, Lokomotiw Moskwa zgodził się na rozwiązanie umowy z Ralfem Rangnickiem. Tym samym nic już nie stoi na przeszkodzie, aby Niemiec podpisał kontrakt z Manchesterem United.

Dziś BLACK FRIDAY! W sklepie PodStadionem setki produktów zostały przecenione o 40%. Kliknij w baner, by przejść do szczegółów oferty.

Przypominamy, że w czwartek w mediach pojawiła się wiadomość, że włodarze klubu z Old Trafford doszli do porozumienia z Ralfem Rangnickiem ws. objęcia roli tymczasowego trenera “Czerwonych Diabłów”, po zwolnieniu w ubiegłym tygodniu Ole Gunnara Solskjaera.

63-letni Niemiec w ostatnim czasie pełnił rolę kogoś na wzór dyrektora sportowego w rosyjskim Lokomotiwie Moskwa. To właśnie rozmowy ws. przedwczesnego rozwiązania tej umowy stanowiły jeszcze barierę przed możliwością formalnego zatrudnienia Rangnicka na Old Trafford.

Jak jednak przekonuje Patrick Berger, dziennikarz niemieckiego kanału telewizyjnego Sport1, władze Lokomotiwu zgodziły się na wcześniejsze rozwiązanie umowy z 63-latkiem. Rangnick ma obecnie oczekiwać na formalność w postaci otrzymania pozwolenia na pracę w Wielkiej Brytanii, a następnie ma podpisać kontrakt z Manchesterem United na początku przyszłego tygodnia.

Oznacza to, że Niemca nie zobaczymy jeszcze na ławce trenerskiej w najbliższym, niedzielnym meczu ligowym z Chelsea, ale prawdopodobnie poprowadzi zespół “Czerwonych Diabłów” w kolejnym, czwartkowym starciu w Premier League z Arsenalem.

Zgodnie z dotychczasowymi doniesieniami, Rangnick ma objąć rolę szkoleniowca Manchesteru United do końca obecnego sezonu. W międzyczasie włodarze klubu z Old Trafford mają znaleźć stałego menedżera, a Niemiec po zakończeniu swojej misji na ławce trenerskiej “Czerwonych Diabłów”, ma zostać klubowym konsultantem.

63-latek w swojej dotychczasowej karierze trenerskiej prowadził jak dotąd w roli trenera jedynie ojczyste kluby, w tym VfB Stuttgart, Hannover, Schalke i RB Lipsk. Jako działacz sportowy był też współtwórcą obecnej marki drużyn spod znaku Red Bulla – tj. RB Lipsk i RB Salzburg, w krótkim czasie wprowadzając ten pierwszy zespół na salony Bundesligi z 4. ligi niemieckiej.

Na początku lipca br. Rangnick związał się 3-letnią umową z Lokomotiwem Moskwa, obejmując w rosyjskim klubie stanowisko menedżera ds. sportu i rozwoju. Po raz ostatni na ławce trenerskiej zasiadał w sezonie 2018/2019, prowadząc RB Lipsk.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze