Edinson Cavani o urazie ścięgna: nadal chcę grać dla Man Utd

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Napastnik Manchesteru United, Edinson Cavani ujawnił, że całą przerwę reprezentacyjną spędził w Ameryce Południowej, gdzie starał się wrócić do optymalnej formy. Nie wiadomo, kiedy ponownie ujrzymy “El Matadora” w koszulce “Czerwonych Diabłów”.

“El Matador” wyjawił, że od początku przygotowań do bieżącego sezonu zmagał się z dyskomfortem w nodze wywołanym urazem ścięgna. Zawodnik postanowił poddać się specjalistycznemu leczeniu dolegliwości, aby jak najszybciej powrócić do pierwszego zespołu. Cavani był nieobecny w kwestii selekcji meczowej od starcia z Atalantą, które odbyło się 2 listopada.

– Podczas przerwy reprezentacyjnej miałem okazję, aby nieco zwolnić. Mogłem w końcu skupić się na moim urazie ścięgna, który dokucza mi od dłuższego czasu. Teraz, mogę przyśpieszyć mój powrót do zdrowia. Chciałbym jak najszybciej wrócić, ponieważ nadal chcę grać w barwach klubu oraz reprezentacji  – mówił Cavani.

– Postanowiłem spędzić kilka dni w Urugwaju, ponieważ chciałem popracować nad moją kondycją, regeneracją oraz innymi rzeczami. Udało mi się również spotkać z moją rodziną. Wizyta u rodziny lub bycie blisko nich jest niezwykle ważne dla mnie.

Cavani ominął wszystkie ostatnie spotkania Urugwaju w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata. Rodacy “El Matadora” ulegli 0:1 Argentynie oraz w beznadziejnym stylu przegrali z Boliwią aż 0:3. Słabe wyniki w rozgrywkach poskutkowały zwolnieniem Oscara Tabareza z funkcji selekcjonera reprezentacji Urugwaju.

Urugwaj nie zapewnił jeszcze sobie awansu na nadchodzące Mistrzostwa Świata w Katarze. Kadra Cavaniego aktualnie zajmuje 7. lokatę w swojej grupie, więc powrót “El Matadora” będzie nie lada wzmocnieniem przed nadchodzącymi meczami.

Nie wiadomo jeszcze, czy Edinson Cavani znajdzie się w kadrze meczowej w ramach ligowego starcia z Chelsea. Najprawdopodobniej napastnik ominie również to spotkanie. Możliwym terminem powrotu zawodnika do składu jest mecz z Arsenalem, który odbędzie się za tydzień.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze