ManUtd.pl ocenia: rozczarowujący zwycięski remis

Błażej Duda

Manchester United zremisował 1:1 z Chelsea w spotkaniu 13. kolejki Premier League, mimo niezbyt przekonujących boiskowych argumentów. Zapraszamy do zapoznania się z oceną podopiecznych Michaela Carricka, jakiej dokonał jeden z redaktorów serwisu ManUtd.pl.

David de Gea – Znakomicie zablokował próbę Hudsona-Odoi w 4. minucie i musnął palcami piłkę przy strzale Rudigera, zbijając ją na poprzeczkę. Zaliczył też ważną interwencję przed polem karnym przy prostopadłym dograniu do Wernera w 12. minucie. Ocena: 7

Aaron Wan-Bissaka – Źle wszedł w mecz, kilka razy gubiąc Hudsona-Odoi i dopuszczając do groźnych dośrodkowań ze swojej strony. Jego gapiostwo w 67. minucie kosztowało zespół rzut karny. Zdołał jednak zaliczyć kilka istotnych interwencji – zablokował w sumie cztery strzały, w tym próbę Hudsona-Odoi w 36. minucie i niemal pewną bramkę Wernera w 79. minucie. Dołożył do tego 5 wybić i 3 odbiory. Nie porywał w ofensywie, gdzie zbyt często wchodził z piłką w rywali. Ocena: 4

Victor Lindelof – Słaby pierwszy kwadrans, w którym zabrakło skuteczności w trzech groźnych akcjach, do tego czterokrotnie w pierwszej połowie tracił piłkę przy próbie rozegrania od bramki, utrudniając drużynie przejęcie inicjatywy. Nie zdołał zatrzymać Wernera w 79. minucie, ale przez resztę spotkania dość dobrze czytał grę i zanotował aż 9 wybić oraz zablokował 2 strzały gospodarzy. Ocena: 5,5

Eric Bailly – Solidnie wywiązywał się ze swoich obowiązków i szanował piłkę dużo bardziej od Lindelofa (96% celności podań). W drugiej połowie miewał problemy z podjęciem decyzji o asekuracji Tellesa i dał się wyciągać ze swojej pozycji. Ocena: 6

Alex Telles – Nie zachwycał dokładnością w akcjach ofensywnych, zaliczył też parę wpadek w strefie obronnej, choć tu zbyt często był pozostawiony sam przeciwko dwóm rywalom. Ocena: 5

Nemanja Matić – Niezbyt udana główka w 18. minucie uruchomiła kontrę Chelsea, ale był to jedyny poważniejszy błąd Serba na Stamford Bridge. Kilka razy zaimponował opanowaniem z piłką przy nodze i potrafił podaniem nadać tempo akcjom ofensywnym. Ocena: 6

Scott McTominay – Przeciętna pierwsza połowa i lepsza druga, choć w obu rozgrywał nieco zbyt zachowawczo. Zaliczył cztery odbiory, cztery bloki i pięciokrotnie wybijał piłkę pomagając przy stałych fragmentach. Ocena: 6

Fred – Tryskał energią i zainicjował pressingiem lub odbiorem parę bardziej obiecujących akcji zespołu, a często też starał się stwarzać przewagę liczebną podłączając się do ofensywy. Poczęstował Sancho kapitalnym dograniem przed przerwą, a jego przechwyt w końcówce przyniósł szansę na trzy punkty, którą potem widowiskowo zmarnował. Ocena: 6

Bruno Fernandes – Całkowicie nieudane zawody Portugalczyka, którego można w zasadzie pochwalić tylko za próby organizacji pressingu w pierwszej połowie, do którego jego partnerzy się nie palili. Parę koszmarnych podań wybijających zespół z ofensywy i poważny błąd w 36. minucie. Ocena: 3

Jadon Sancho – Nie dał powodów do zachwytu w pierwszej połowie, w której nieskutecznie dryblował i nie potrafił się urwać rywalom. Oczywiście, zważywszy na układ sił na boisku, nie miał do tego zbyt wielu okazji, nie licząc tej z 41. minuty, gdy zawiodło go przyjęcie. Poczuł krew w 49. minucie i z dużym spokojem pokonał Mendy’ego, wykorzystując błąd Jorginho. Ocena: 5,5

Marcus Rashford – Kilka bardziej dynamicznych wyjść do piłki, ale nic co przyniosłoby korzyść pod bramką Mendy’ego. Zerowe (nie licząc złego zgrania do Freda w 39. minucie) zaangażowanie w defensywę oznaczało, że Telles musiał wyrabiać dwa etaty. Ocena: 3