Amadou Haidara pierwszym transferem Ralfa Rangnicka w Man Utd?

The Times Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak donosi dziennikarz „The Times”, Paul Hirst, Ralf Rangnick tuż po ogłoszeniu go tymczasowym menedżerem Manchesteru United do końca obecnego sezonu, z dodatkową rolą konsultanta w dwóch kolejnych latach, przystąpił od razu do działań. Niemiecki szkoleniowiec ma poszukiwać energetycznego pomocnika do środka pola, a także nowego asystenta, który wspomógłby go w planie wdrożenia w ekipie „Czerwonych Diabłów” gry opartej na intensywnym pressingu.

Do tej pory w mediach pojawiło się sporo doniesień na temat tego, że większość sztabu szkoleniowego Ole Gunnara Solskjaera pozostanie na Old Trafford, ale Niemiec będzie mógł ze sobą sprowadzić „kilku swoich ludzi”. Do roli asystenta 63-latka przymierzano Larsa Kornetkę, wieloletniego współpracownika Rangnicka w innych klubach, który miał być pierwszym wyborem samego nowego menedżera „Czerwonych Diabłów”.

Wiadomo jednak, że do tych przenosin na Old Trafford już na pewno nie dojdzie, szczególnie w najbliższym czasie, ponieważ Lokomotiw Moskwa, a więc klub, którego Szefem ds. Sportu i Rozwoju był dotychczas wspomniany Rangnick ogłosił, że to właśnie Kornetka zastąpi 63-latka na tym stanowisku.

Wciąż więc nie wiadomo jak będzie wyglądał sztab szkoleniowy Ralfa Rangnicka w Manchesterze United, ale ponoć wiadomo już na kogo Niemiec zagiął parol w pierwszej kolejności, jeżeli chodzi o wzmacnianie składu drużyny i to już w zimowym oknie transferowym. Mowa o defensywnym pomocniku RB Lipsk, Amadou Haidarze.

Obaj panowie znają się bardzo dobrze, ponieważ to właśnie Rangnick ściągnął reprezentanta Mali do Niemiec z braterskiego RB Salzburg. Sam zawodnik raczej z bardzo dużą przyjemnością przyjąłby ofertę „Czerwonych Diabłów”, ponieważ już kilka lat temu wypowiadał się na temat tego, że jego marzeniem jest gra w klubie z Old Trafford.

– Bardzo lubię Manchester United i oglądam tyle spotkań tej drużyny, ile tylko jestem w stanie. Marzę o grze dla tego klubu – mówił Haidara w wywiadzie dla Niemieckiego „Bilda” w 2019 roku.

Paul Hirst, a także inne media donoszą, że Manchester United może mieć w styczniu „ułatwione” zadanie w kwestii sięgnięcia po 23-latka, bowiem w kontrakcie tego piłkarza z RB Lipsk ma być zawarta klauzula odstępnego, która ma wynosić 33 miliony funtów (39 milionów euro). Władze „Czerwonych Diabłów” mają być skore do udostępnienia Niemcowi funduszy na transfery już zimą.

Haidara w tym sezonie zagrał w 17 spotkaniach RB Lipsk we wszystkich rozgrywkach, strzelając przy tym trzy gole.

Pomimo oficjalnego ogłoszenia przez klub z Old Trafford o zatrudnieniu Niemca w roli tymczasowego szkoleniowca, sam Rangnick wciąż przebywa jeszcze w swojej ojczyźnie i nie może udać się do Wielkiej Brytanii, dopóki nie zostaną uregulowane wszystkie formalności związane z jego pozwoleniem na pracę na Wyspach (od Brexitu dotyczy to w zasadzie wszystkich przyjezdnych spoza kraju).

Jak dalej przekazuje Paul Hirst, Rangnick nie miał jeszcze okazji porozmawiać z piłkarzami Manchesteru United. Dodatkowo, aby zostać wpuszczonym do Wielkiej Brytanii, będzie musiał przedłożyć ujemny test na obecność Covid-19 w organizmie. To oznacza, że najpewniej nie zdąży poprowadzić „Czerwonych Diabłów” już w czwartkowym meczu ligowym z Arsenalem.

Hirst dodaje, że Niemiec nie planuje zatrudnienia wielu dodatkowych osób w swoim sztabie, a jedynie sprowadzić kilku współpracowników, w tym znaleźć odpowiedniego asystenta, który pomógłby mu zmienić system gry zespołu z tego, który preferował Ole Gunnar Solskjaer, na ten przez niego pożądany.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze