manutd.com

The Athletic: młode “Czerwone Diabły” nabierają cennego doświadczenia w klubach EFL

The Athletic Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Według doniesień Laurie Whitwella z The Athletic zawodnicy klubowej akademii mają korzystać na nowej pionierskiej strategii Manchesteru United w kwestii transferów tymczasowych młodych zawodników do innych klubów. “Czerwone Diabły” postanowiły wypożyczać zawodników na pewien okres zamiast na całą kampanię.

Pomysłodawcą oraz kierownikiem nowego systemu wypożyczeń jest Justin Cochrane, który dołączył do klubu latem i został mianowany szefem rozwoju członków klubowej akademii. W ramach tego projektu kilku zawodników zespołu U23 Neila Wooda spędziło tydzień poza klubem, aby “zasmakować” profesjonalnej piłki.

Joe Hugill oraz Charlie Wellens udali się do Forest Green Rovers, Charlie McNeill oraz Dillon Hoogewerf zostali wysłani do Sheffield Wednesday, a Rhys Bennett i Dermot Mee zostali udostępnieni Wimbledonowi. Młodzi gracz trenowali z nowymi kolegami, a część z nich znalazła się nawet w kadrze meczowej, gdzie mogli pojawić się w szatni oraz odbyć profesjonalną rozgrzewkę przed spotkaniem. Oczekuje się, że w najbliższej przyszłości odegrają oni jeszcze większe role.

Od perspektywicznego zawodnika Manchesteru United do zawodnika seniorskiej drużyny. Młodzi gracze pomiędzy oknami transferowymi zostali udostępnieni, lecz nie do końca trwającego sezonu. Kluby EFL starają się zacieśniać relacje z “Czerwonymi Diabłami”, co w przyszłości może okazać się bardzo owocnym posunięciem. W ramach umowy kluby EFL wymieniają się z Manchesterem United danymi w tematach zarządzania oraz treningowymi, a w zamian “Czerwone Diabły” opłacają w pełni wynagrodzenia wypożyczonych zawodników.

Justin Cochrane odegrał kluczową rolę w rozwoju projektu “Pro Experience” i utrzymuje bardzo dobre relacje z klubami, które już pojawiały się w projekcie. Cochrane pod koniec poprzedniego sezonu osobiście pojawił się w Wimbledonie. Dodatkowo zna się bardzo dobrze z menedżerem Sheffield Wednesday, Darrenem Moore’em oraz współpracował w przeszłości z trenerem Green Forest, Robem Edwardsem.

Według doniesień członkowie klubowej akademii pozytywnie wypowiadali się w kwestii zmiany otoczenia oraz wprowadzenia do pierwszego zespołu. Jednak niefortunnie 18-letni napastnik Hugill doznał urazu, który prawdopodobnie wyeliminuje go z gry na kilka miesięcy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze