Jack Grealish: byłem blisko dołączenia do Manchesteru United

The Telegraph Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Jack Grealish w letnim oknie transferowym przeniósł się do Manchesteru City, ale w 2020 roku mógł trafić na Old Trafford.

Jack Grealish wyznał, że był bardzo blisko dołączenia do Manchesteru United w 2020 roku. Anglik ostatecznie odrzucił jednak propozycję “Czerwonych Diabłów” i zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Aston Villą. Teraz jest najdrożej sprzedanym angielskim piłkarzem w historii, ponieważ za 100 milionów euro wykupił go Manchester City.

26-latek zapytany przez “The Telegraph” o starania Manchesteru United, odpowiedział: – Byłem naprawdę blisko odejścia, ale ostatecznie nic się nie wydarzyło.

– W sobotę w okresie przygotowawczym rozgrywaliśmy spotkanie z United. Miałem nie grać w meczu pucharowym z Burton. Po spotkaniu powiedziałem Christianowi Purslowowi i mojemu agentowi, że jeśli nie odejdę, to podpiszę nowy kontrakt z Aston Villą.

– Pojawiłem się w klubie z moim psem we wtorek rano, podpisałem umowę i zagrałem jeszcze tego samego dnia. Wszyscy zgodziliśmy się na klauzulę i jeśli jakikolwiek zespół ją aktywuje, doszłoby do obopólnej wygranej, ponieważ oznacza to, że miałem niewiarygodny sezon, a Villa otrzymała 100 milinów funtów.

– W swojej karierze taka szansa przytrafia ci się tylko raz. Czułem, że Aston Villa zmierza w kierunku Europy, ale nie wiedziałem, jak długo to potrwa. Gdybym nie przeszedł do Manchesteru City, żałowałbym do końca życia. Pamiętam, jak Michael Owen mówił to samo o Realu Madryt.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze