Ralf Rangnick: nie mogę doczekać się spotkania z sir Aleksem Fergusonem

manutd.com Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Ralf Rangnick ma nadzieję, że nadchodzących tygodniach uda mu się ponownie spotkać z sir Aleksem Fergusonem.

Niemiecki szkoleniowiec w niedzielnym meczu z Crystal Palace w ramach 15. kolejki Premier League zaliczy swój debiut w roli tymczasowego menedżera Manchesteru United. Tym samym zasiądzie na miejscu, które niegdyś należało do sir Aleksa Fergusona, z którym spotkał się w półfinale Ligi Mistrzów w 2011 roku jako trener Schalke 04. Mecz na Old Trafford zakończył się zdecydowanym zwycięstwem “Czerwonych Diabłów” 4:1.

Zapytany przez dziennikarzy, czy udało mu się spotkać z legendarnym menedżerem po objęciu nowej roli na Old Trafford, odpowiedział:

– Nie udało nam się jeszcze spotkać. Wrócił wczoraj z Nowego Jorku i musiał zostać na dwa dni w domu z powodu regulacji związanych z COVID-19. Nie mogę jednak doczekać się naszego spotkania, które odbędzie za dwa lub trzy tygodnie.

– Darren Fletcher powiedział mi już, że chce zaaranżować lunch lub kolację. Oczywiście spotkaliśmy się, gdy ze sobą rywalizowaliśmy. Po drugim meczu na Old Trafford zaprosił mnie na kieliszek wina. Cieszył się nim bardziej niż ja, ponieważ przegraliśmy 1:4. Porównując oba zespoły, różnice były zbyt duże.

– Spotkałem go ponownie w 2015 roku na rozdaniu nagród magazynu sportowego “Kicker”. Poszliśmy razem na obiad i było cudownie. Powtórzę się, ale nie mogę doczekać się naszego spotkania.

Ralf Rangnick został zapytany również o to, czy będzie czerpał inspirację z metod sir Aleksa Fergusona oraz jego długiej kadencji w Teatrze Marzeń: – Trzymanie się i celebrowanie tego DNA jest bardzo ważne, ale należy zaimplementować oraz przenieść je do nowoczesnego futbolu.

– To najważniejsze i mówiąc szczerze, całkiem łatwe. Należy mieć pomysł, jak chcesz grać w piłkę, za czym się opowiadasz. Trzeba posiadać pewną tożsamość.

Przeczytaj również:  Luke Shaw: nie rozpoczęliśmy sezonu dobrze, więc menedżer musiał podjąć pewne decyzje

– Jak pragniemy być postrzegani? Jak chcemy grać? Jak nasi fani chcą, abyśmy grali? Następnie upewnij się, że twoja rekrutacja jest najlepsza z możliwych. Trzeba podpisywać kontrakty z najlepszymi piłkarzami i mieć najlepszego możliwego menedżera, który trenował i prowadził tę grupę zawodników, niezależnie od tego czy jest to perspektywa średnio, czy długoterminowa.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze