ManUtd.pl ocenia: brazylijska magia, niemiecka precyzja

Błażej Duda

Manchester United w 15. kolejce Premier League pokonał Crystal Palace skromnie, 1:0 , ale Ralf Rangnick mógł być zadowolony z postawy jego nowych podopiecznych. Zapraszamy do zapoznania się z oceną występu „Czerwonych Diabłów”, jakiej dokonał jeden z redaktorów serwisu ManUtd.pl.

David de Gea – Dwie rutynowe interwencje i przytomne wybicie w końcówce, gdy piłka spadała mu za kołnierz. Ocena: 6

Diogo Dalot – W pełni wykorzystuje swoją szansę pod nieobecność Wan-Bissaki i zapisał na swoje konto drugie udane zawody. Solidnie prezentował się z tyłu, zapewniał szerokość w akcjach ofensywnych i w paru akcjach błysnął techniką, co zaowocowało również bramką Freda. Ocena: 7

Victor Lindelof – Czujny przy nielicznych atakach Crystal Palace, które starał się dusić w zarodku. Parę naprawdę świetnych piłek do ofensywy, ładny rajd w 50. minucie. Szczególnie w pierwszej połowie postawa Szweda była istotna dla sprawności całej maszyny Rangnicka. Ocena: 7,5

Harry Maguire – Podobnie jak partner, aktywnie wspierał akcje ofensywne (ładne dogrania w 28′. 32′ i 59′), ale brakowało mu precyzji w prostych, zdawałoby się, podaniach do Tellesa. Ocena: 6,5

Alex Telles – Doskonała partia w obronie, w której jedynie dwa razy odpuścił Ayew, ale zanotował aż 7 udanych odbiorów i 4 przechwyty, utrzymując zespół w natarciu. Dobre dośrodkowania ze stałych fragmentów i parę obiecujących wrzutek z gry. Dwukrotnie bliski zdobyczy bramkowej – strzałem zza szesnastki w pierwszej połowie i z rzutu wolnego po przerwie. Ocena: 7,5

Scott McTominay – Postawił twarde warunki, w niektórych akcjach ładnie zaprezentował się w destrukcji, ale popełnił zbyt wiele prostych (48′) lub potencjalnie kosztownych (15′) błędów w rozegraniu – spotkanie ukończył z ledwie 74% celnością podań, mając ich dwukrotnie mniej niż Fred. Złamał pułapkę ofsajdową przy szansie Ayew. Ocena: 5

Fred – Podobnie jak w meczu z Arsenalem, był głównym aktorem spektaklu, jednak tym razem jego rola była jednoznacznie pozytywna. Owszem zaliczył dwie wpadki przy podaniach w pierwszej połowie, ale perfekcyjnie realizował swoje zadania taktyczne, wywierając pressing nawet gdy reszcie zespołu brakowało oddechu. Zaliczył aż 7 udanych odbiorów, w tym 3 na połowie rywala. Dwa razy ładnie podłączył się w drugie tempo – w pierwszej połowie pewnej bramki pozbawił go Guehi, ale w drugiej nie dał rywalom żadnych szans strzałem słabszą nogą. Ocena: 8

Bruno Fernandes – Pokazywał się w pressingu, pokazywał się na różnych pozycjach w ofensywie, ale wyjątkowo widoczny był jego brak cierpliwości w poszczególnych akcjach. Zwłaszcza w drugiej połowie masę prostopadłych piłek posyłał bez chwili namysłu. Ocena: 5,5

Jadon Sancho – Dość dobrze odnalazł się w nowej roli, szukał sobie wolnych przestrzeni i umiejętnie wprowadzał piłkę dryblingiem między linie Crystal Palace. Znacznie spuścił z tonu w po przerwie. Ocena: 6

Cristiano Ronaldo – Nie zdołał wypracować sobie pewnej okazji bramkowej, ale stale absorbował stoperów, również gdy to druga strona była przy piłce. Słaba końcówka spotkania, w której mnożyły się proste błędy techniczne z jego strony. Ocena: 6

Marcus Rashford – Kilka razy pokazał się na groźnych pozycjach, co zaowocowało dwoma wywalczonymi rzutami wolnymi, niezłymi szansami dla Ronaldo i Fernandesa oraz zablokowanym strzałem McTominaya. Sam zmarnował dobrą okazję w 59. minucie, zbyt długo składając się do strzału i niezmiennie irytował ilością spalonych akcji. Ocena: 5

Rezerwowi:

Mason Greenwood – Zaczął od kompletnie nieudanego strzału, ale potem był już zdecydowanie dokładniejszy. Zaliczył dwa udane odbiory i asystował przy bramce Freda. Ocena: 6,5

Anthony Elanga – Próbował straszyć defensywę Palace swoją szybkością, ale nie dostał ku temu zbyt wielu okazji. Ocena: 5