Ralf Rangnick: Chris Armas zastąpi Michaela Carricka, a nie Mike’a Phelana

StrettyNews Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Mike Phelan pozostanie na swoim stanowisku w Manchesterze United pomimo odejścia Michaela Carricka oraz Ole Gunnara Solskjaera. Ralf Rangnick potwierdził, że Chris Armas zastąpi w sztabie Michaela Carricka, a nie Mike’a Phelana.

„Czerwone Diabły” postanowiły poszerzyć aktualny sztab szkoleniowy i zatrudniły Chrisa Armasa. Zadaniem Amerykanina jest wspieranie Ralfa Rangnicka w przygotowywaniu sesji treningowych. Wcześniej Armas pracował w New York Red Bulls oraz Toronto FC w roli głównego szkoleniowca.

Tymczasowy menedżer Manchesteru United wyjawił, że Armas nie jest następcą Phelana, który nigdy nie prowadził sesji za kadencji Solskjaera. 59-latek podobnie jak Kieran McKenna musiał zmierzyć się z presją po tym, jak pierwszy zespół wpadł w pewnego rodzaju kryzys. Anglik przez trzy lata pracował w sztabie Solskjaera, a teraz będzie kontynuować przygodę na Old Trafford pod innym menedżerem.

– Michael Carrick opuścił klub, więc potrzebowaliśmy kogoś innego, kto przejmie jego obowiązki. Postanowiliśmy zatrudnić Chrisa Armasa, który jest teraz jednym z dwóch asystentów menedżera. Drugim jest Kieran [McKenna]. Oni pomagają mi przygotowywać sesje treningowe oraz omawiają ze mną i analitykiem Paulem Brandem materiały wideo.

– Mike Phelan nie bierze udziału w sesjach treningowych, podobnie było za kadencji Ole Gunnara Solskjaera. Jednak nie oznacza to, że nie jest członkiem sztabu szkoleniowego.

– Po prostu nie ma go, kiedy trenujemy. Nie ma go i nie było, nawet za Ole. Chris nie zastąpi Mike’a, a Michaela Carricka.

Nikt z zewnątrz nie wie, jaki tak naprawdę jest udział Mike’a Phelana w pracy sztabu szkoleniowego. Przed zwolnieniem Ole Gunnara Solskjaera pozycja Anglika w klubie była badana przez fanów oraz media.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze