David de Gea najlepszym zawodnikiem Man Utd w starciu z Norwich City

manutd.com Jakub Brzyski

Manchester United pokonał Norwich City 1:0 po bramce Cristiano Ronaldo z rzutu karnego w drugiej połowie spotkania. Fani postanowili wybrać Davida de Geę najlepszym graczem „Czerwonych Diabłów” w meczu z „Kanarkami”.

Max Aaron sfaulował zawodnika gości we własnym polu karnym. Arbiter główny spotkania podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Crisitano Ronaldo. Gol portugalskiego napastnika zapewnił zwycięstwo Manchesterowi United w meczu rozgrywanym we wschodniej Anglii. Oznacza to, że Ralf Rangnick wygrał dwa spotkania z rzędu w lidze.

Jeszcze w pierwszej połowie Alex Telles trafił w poprzeczkę bramki gospodarzy z rzutu wolnego. „Kanarki” rozpędziły się w drugiej połowie meczu, a David de Gea skutecznie zatrzymał natarcie drużyny Deana Smitha. Reprezentant Hiszpanii wybronił niezwykle groźny strzał Teemu Pukkiego.

Później arbiter wskazał na wapno i podyktował rzut karny dla „Czerwonych Diabłów”. De Gea powstrzymał również uderzenie głową Ozcana Kabaka, który wygrał pojedynek w powietrzu z graczami Manchesteru United. Duet Maguire – Bailly dokonał kilku naprawdę ważnych interwencji, które pomogły zabezpieczyć wynik. Kabak przetestował refleks reprezentanta Hiszpanii również w ostatnich minutach meczu, lecz asystent arbitra głównego zasygnalizował pozycję spaloną.

Scott McTominay oraz Fred zaliczyli kolejny udany występ w środku pola, lecz zdaniem fanów to właśnie David de Gea był najlepszym graczem meczu. Na hiszpańskiego bramkarza zagłosowało aż 68% wszystkich głosujących. Drugi w klubowym plebiscycie był Cristiano Ronaldo, który zebrał 21% głosów.

Tymczasowy szkoleniowiec, Ralf Rangnick w pomeczowej wypowiedzi zgodził się z wyborem fanów.

– Mogę się tylko z tym zgodzić. Zaliczył bardzo dobre spotkanie. Prawdopodobnie był najlepszym zawodnikiem Manchesteru United w minionym spotkaniu. Zanotował dwie lub trzy bardzo ważne interwencje.