Getty Images

Sky Sports: Richard Arnold zostanie nowym dyrektorem generalnym. Woodward z rolą konsultanta klubu do końca przyszłego roku

Sky Sports Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Richard Arnold w ciągu następnych kilku dni zostanie nowym dyrektorem generalnym w Manchesteru United, stając się pierwszą osobą, która będzie piastować to stanowisko od czasów Davida Gilla, który w 2013 roku odszedł razem z sir Aleksem Fergusonem – informuje Sky Sports.

Sky Sports zdradziło, że w nadchodzących dniach Manchester United poinformuje na nowojorskiej giełdzie, iż kierownictwo w klubie z Old Trafford w nowym roku przejmie Richard Arnold.

Arnold, który jest obecnie dyrektorem zarządzającym, skutecznie zastąpi Eda Woodwarda, pełniącego funkcję wiceprezesa od 2012 roku. Nie obejmie on jednak tej samej posady. Według brytyjskiej stacji telewizyjnej zostanie on dyrektorem generalnym klubu.

Oczekuje się również, że Ed Woodward pozostanie w Manchesterze United w roli konsultanta.

Awans Richarda Arnolda uczyni go jedną z najpotężniejszych postaci w brytyjskim sporcie. Będzie on pierwszą osobą o tej funkcji od czasów Davida Gilla, który ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego w 2013 roku.

Owa nominacja nie stanowi żadnego zaskoczenia, biorąc pod uwagę jego status jako głównego kandydata do zastąpienia Woodwarda, gdy ten ogłosił swoje odejście w kwietniu bieżącego roku po zawirowaniach z nieudanym projektem Super League.

Jedno ze źródeł podało, że nominacji Arnolda będzie towarzyszył szereg zmian w sposobie zarządzania klubem, chociaż nie oczekuje się, że będzie to restrukturyzacja formalna.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze