“MEN”: Ralf Rangnick naciska na transfer Erlinga Haalanda do Manchesteru United

MEN j.kurek Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Bez wątpienia Erling Haaland jest jednym z najbardziej pożądanych piłkarzy na świecie. Wszystko wskazuje na to, że jego przygoda z Borussią Dortmund powoli dobiega końca, a jednym z zainteresowanych usługami Norwega jest Manchester United.

Według doniesień “Manchester Evening News” Ralf Rangnick jest wielkim zwolennikiem talentu młodego napastnika. Co więcej niemiecki szkoleniowiec utrzymuje przyjacielskie relacje z Alf-Inge Haalandem – ojcem Erlinga Haalanda. Obaj panowie poznali się w czasach gdy szkoleniowiec “Czerwonych Diabłów” był dyrektorem sportowym Red Bulla Salzburg.

Dziennikarze “MEN” poinformowali, że w ostatnim doszło również do rozmowy między Rangnickiem a Alf-Inge, w której menedżer starał się przekonać ojca piłkarza do transferu do Manchesteru. Włodarze “Czerwonych Diabłów” wyznaczyli sobie sprowadzenie Haalanda jako priorytet na letnie okienko transferowe.

Erling Haaland jest fantastycznym napastnikiem. Sam wiem to najlepiej, ponieważ razem z moimi współpracownikami i przyjacielem Kristoffem byliśmy zaangażowani w jego przeprowadzkę z Molde do Salzburga – stwierdził Rangnick na konferencji prasowej trzy tygodnie temu.

21-latek według portalu Transfermarkt jest wart około 150 milionów euro. Jednak media donoszą, że klauzula wykupu napastnika w lecie 2022 zostanie obniżona do 75 milionów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze