The Athletic: Axel Tuanzebe dołączy do Napoli

The Athletic Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Portal The Athletic poinformował, że Axel Tuanzebe dołączy do włoskiego Napoli w ramach wypożyczenia do końca sezonu. Oznacza to, że bieżące wypożyczenie środkowego defensora do Aston Villi zostanie skrócone.

Pierwotnie 24-latek miał przez cały bieżący reprezentować barwy angielskiej Aston Villi. Jednak Manchester United postanowił skrócić wypożyczenie swojego wychowanka ze względu na zainteresowanie ze strony Napoli. Wieści z Półwyspu Apenińskiego sugerują, że „Czerwone Diabły” otrzymają od włoskiego zespołu około 500 tys. funtów za samo wypożyczenie, a latem ma dojść do rozmów w kwestii przyszłości zawodnika na Old Trafford.

Axel Tuanzebe po zmianie menedżera pierwszego zespołu Aston Villi nie odzyskał miejsca w wyjściowej jedenastce. Defensor za kadencji Stevena Gerrarda na boisku przybywał tylko przez 8 minut (na 6 rozegranych za Gerrarda starć). Od samego początku włoski zespół był zainteresowany zawodnikiem, który chciał poszukać sobie nowego zespołu, w którym mógłby grać regularnie w wyjściowej jedenastce.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze