Getty Images

„MEN”: Teden Mengi zostanie w styczniu wypożyczony do Birmingham City

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United dostał kilka ofert wypożyczenia Tedena Mengi w zimowym okienku transferowym. Według doniesień Manchester Evening News włodarze klubu zdecydowali się przystać na oddanie nastolatka do Birmingham City. 

„Czerwone Diabły” pod koniec roku podjęli decyzje o wypożyczeniu Anglika. Środkowy obrońca ma nikłe szanse na przebicie się do wyjściowej jedenastki w obecnym sezonie. Nastolatek w seniorskich rozgrywkach w tej kampanii zagrał zaledwie raz w zremisowanym spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów z Young Boys.

Jeśli wypożyczenie dojdzie do skutku, to będzie to już drugi taki ruch w dotychczasowej karierze Mengi. Zawodnik w ubiegłym roku pół sezonu spędził na drugim szczeblu rozgrywkowym w Derby County. Wtedy dla ekipy „Baranów” zagrał w dziewięciu spotkaniach.

Tym razem Birmingham ściągnie go jako następcę Diona Sandersona, którego wypożyczenie z Wolverhampton zostanie skrócone. Co ciekawe Mengi będzie drugim po Chongu zawodniku Manchesteru United, który obecnie przebywa na St Andrew’s Stadium.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze