Teden Mengi: planuję w Birmingham rozwijać się jako piłkarz

manutd.com Rafał Skirliński
Zmień rozmiar tekstu:

Teden Mengi jest podekscytowany swoim wypożyczeniem do Birmingham City, szczególnie po rozmowie z kolegą z klubowej Akademii Tahithem Chongiem, który również wypożyczony został do klubu z St. Andrew’s Stadium.

Dziś potwierdzono, że Mengi spędzi resztę tego sezonu pod okiem Lee Bowyera w Midlands. Utalentowany obrońca nie może się doczekać startu w Championship, ponieważ grał już w tej lidze podczas wypożyczenia do Derby County Wayne’a Rooneya w zeszłym sezonie.

Dużą częścią doświadczenia związanego z wypożyczeniem jest nauka radzenia sobie w nowym otoczeniu. Jako naturalny lider Teden nie będzie miał z tym problemów. Dodatkowo może liczyć na przyjaciela w osobie Tahitha, który w tym sezonie wystąpił 13 razy w barwach „Blues” i obecnie pracuje nad powrotem po kontuzji.

W wywiadzie dla klubowych mediów Mengi przyznał, że kontaktował się już z Chongiem w sprawie życia poza Manchesterem.

– Jak tylko usłyszałem o klubie, od razu zadzwoniłem do Chonga i powiedział mi, że jest świetnie, zawodnicy są wspaniali, mili i będę zadowolony. Nie mogę się doczekać.

Mengi rozmawiał również z trenerem Birmingham i jest podekscytowany możliwością gry pod wodzą byłej gwiazdy Premier League.

– Wszystko, o czym z nim rozmawiałem, było naprawdę zachęcające. On [Bowyer] wierzy we mnie, a ja wierzę w to, co do mnie mówi. Cieszę się, że zaufał mi na tyle, żeby mnie tu sprowadzić. Chcę pracować dla niego tak ciężko, jak tylko mogę. Jestem zachwycony byciem tutaj, jestem gotowy do ciężkiej pracy i gry przez resztę sezonu. Ważne jest dla mnie, aby odnaleźć to, co dla mnie najlepsze, a to jest tutaj w Birmingham City. Chcę po prostu grać, dostać tak wiele szans, jak tylko mogę. Zamierzam również poprawić się jako gracz i jako osoba.

– Nauczyłem się jak radzić sobie na boisku, ponieważ przeszedłem z gry w drużynie U-23 do gry w Championship. To był dla mnie prawdziwy test, więc cieszę się, że wykonałem ten ruch i myślę, że jestem gotowy, aby tutaj namieszać.

– Chcę po prostu robić to, co potrafię najlepiej, a potem przyjdzie to, co przyjdzie. W tej chwili skupiam się tylko na teraźniejszości i robię to, co potrafię najlepiej — zakończył swój wywiad Mengi.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze