Oficjalnie: Kieran Trippier dołączył do Newcastle United

nufc.co.uk Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Newcastle United poinformowało o finalizacji transferu Kierana Trippiera z Atletico Madryt. Kontrakt prawego defensora ze “Srokami” będzie obowiązywać przez 2,5 roku.

Kieran Trippier przez wiele miesięcy łączony był z przenosinami na Old Trafford, gdzie miałby zostać zmiennikiem Aarona Wan-Bissaki. Jeszcze za kadencji Ole Gunnara Solskjaera zespół miał rotować dwoma typami prawego defensora. Według tej koncepcji Wan-Bissaka miał skupiać się na obronie ze względu na braki w grze ofensywnej. W Trippierze widziano zawodnika, który umożliwiłby przestawienie drużyny w trakcie meczu na bardziej ofensywne ustawienie. Ostatecznie latem porzucono ideę transferu ze względu na odbudowę Diogo Dalota.

Newcastle United podczas bieżącej kampanii w końcu zostało przejęte przez inwestorów z Arabii Saudyjskiej. Saudyjczycy próbowali już wykupić zespół z Newcastle w minionym sezonie, lecz ostatecznie finalizacja przejęcia została przesunięta w czasie.

Nowi właściciele mają najbogatsze zaplecze finansowe w całej Premier League, więc nic dziwnego, że od razu Newcastle United łączone było z wielkimi nazwiskami w zimowym oknie transferowym. Pierwszym transferem Eddiego Howe’a w roli szkoleniowca “Srok” jest Kieran Trippier, który wielokrotnie łączony był z Manchesterem United. Trippier opuścił hiszpańskie Atletico Madryt i związał się z angielskim zespołem 2,5-letnią umową.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze