Patrice Evra z apelem do piłkarzy. “Zacznijcie umierać za ten klub i grać dla kibiców. W innym wypadku możecie odejść”

Instagram Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Były piłkarz Manchesteru United, Patrice Evra, postanowił skomentować zamieszanie wokół klubu z Old Trafford, wystosowując – przede wszystkim – apel do piłkarzy. 

W ostatnich dniach media nieustannie piszą o olbrzymim kryzysie w szatni Manchesteru United oraz niezadowolonych piłkarzach, którym podobno nie podobają się metody Ralfa Rangnicka.

Evra, który zawsze starał się głośno mówić o swojej miłości do klubu, bezwzględnie stwierdził, że ci, którzy nie radzą sobie z krytyką, powinni jak najszybciej odejść. Były lewy obrońca jest rozczarowany postawą zawodników i uważa, że nie dają oni z siebie wszystkiego. Ponadto zaznaczył, że na Old Trafford gra się dla kibiców a nie pieniędzy i chwały.

– Mam dość negatywnej energii wokół klubu. Mam dość tego, że ludzie niezwiązani z Manchesterem United, ciągle o nim mówią. To, co się dzieje, boli mnie tak samo jak was. Czuję jednak, że należy zachować pozytywne myślenie.

– Chcieliście zwolnienia Ole Gunnara Solskjaera. Naciskaliście na to. Ja też. Wszędzie mogliśmy zauważyć hasztagi “Ole out”. Jest mi przykro, że Ole jest oceniany na podstawie swoich dwóch ostatnich tygodni. Ludzie zapomnieli, czego dokonał wcześniej. A on dał nam nadzieję. Podniósł ten klub. Każdy powinien się ze mną zgodzić.

– Teraz mamy nowego menedżera, Ralfa Rangnicka. Musimy go mocno popierać. Wszedł do klubu z nową filozofią, z nowymi metodami. Zawodnicy muszą zatem się zaadaptować. Nie jest magikiem. Nie jestem przeciwko niemu. Trzymam stronę każdego człowieka, który pracuje w tym klubie.

– Przestańmy płakać. Wiem, że z każdym menedżerem na ławce będzie trudno. Dajcie mu czas. Nie chcę też, aby spieszono się z decyzją o kolejnym szkoleniowcu. Po co się spieszyć? Wykorzystajcie ten czas.

– Piłkarze, to wasza odpowiedzialność. Zwolniliśmy Ole Gunnara Solskjaera, a teraz przyszedł nowy szkoleniowiec. Skończyły się wymówki. Coś jest nie tak. Musimy umierać za ten klub. Kibicujemy wam niezależnie od tego, czy osiągacie dobre rezultaty, czy złe.

Przeczytaj również:  Fabrizio Romano o planach Manchesteru United na zimowe okno transferowe

– Przestańcie mówić o tym, co jest złe. Uwierzcie w proces. Spójrzcie na Liverpool. Zdobycie mistrzostwa zajęło im 30 lat! Wiecie, co jest najbardziej frustrujące? To, że mamy piłkarzy z najwyższej półki. Skończmy więc z mówieniem o menedżerach, a zacznijmy przyglądać się zawodnikom.

– Czy oni zdają sobie sprawę z tego, jak wielkim szczęściem jest gra dla Manchesteru United? Pokażcie nam to! Czekamy! Prosimy was, abyście zaczęli występować na odpowiednim poziomie.

– Jeżeli nie radzicie sobie z krytyką po złym spotkaniu, to odejdźcie z klubu. Gracie w Manchesterze United! Pozwólcie mi wyjaśnić, co mam na myśli, mówiąc o DNA tego klubu. Chodzi o zwycięską mentalność, zdobywanie trofeów, walka o mistrzostwo Anglii każdego roku i umieranie na boisku.

– Zacznijcie biegać! Ludzie mówią, że współczesny futbol bardziej polega na taktyce, ale kluczowa jest pasja. DNA Manchesteru United polega na duchu walki.

– Możecie przegrywać, ale zacznijcie dawać z siebie wszystko. Dla fanów, którzy wam kibicują. Aktualnie tego nie widzę. Bądźmy ze sobą szczerzy. Walczcie za ten herb i szanujcie ludzi przychodzących na stadion.

– Za moich czasów nie graliśmy dla sławy i pieniędzy, ale po to, aby uszczęśliwiać kibiców.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze