Ralf Rangnick: Paul Pogba wróci do zdrowia za kilka tygodni

manutd.com Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Ralf Rangnick w rozmowie z MUTV postanowił ujawnić, kiedy fani mogą spodziewać się powrotu Paula Pogby do zdrowia. Zdaniem niemieckiego szkoleniowca oraz sztabu “Czerwonych Diabłów” najwcześniej na treningach grupowych Mistrza Świata zobaczymy dopiero za kilka tygodni.

Reprezentant Francji w tym sezonie zaliczył 13 występów w pierwszym zespole Manchesteru United, lecz zawodnik nie miał jeszcze okazji, aby zagrać za kadencji Ralfa Rangnicka. Pogba doznał urazu uda na zgrupowaniu reprezentacji Francji w listopadzie. Pierwszy etap rehabilitacji pomocnik przechodził w Dubaju, a w połowie grudnia powrócił do Manchesteru United oraz jego ośrodków treningowych.

Rangnick cały czas był w kontakcie z Mistrzem Świata i regularnie obserwuje postępy zawodnika. Jednak 63-latek stwierdził, że Paul Pogba przynamniej jeszcze przez miesiąc będzie trenować indywidualnie.

– Tydzień temu powiedziano mi, że minie jeszcze co najmniej z 4-5 tygodni, zanim powróci do zdrowia i będzie w stanie trenować [z grupą] – wspomniał Rangnick w rozmowie z MUTV.

– Widziałem się z nim dzisiaj z rana przed sesją treningową, był w szatni. Mam nadzieję, że jak najszybciej wróci do zdrowia.

– Na chwilę obecną nie jest częścią grupy treningowej, nawet jeśli wróci za dwa, trzy lub cztery tygodnie, to i tak zajmie to trochę czasu.

– Bycie zdrowym i wznowienie treningów to jedno, a co innego bycie gotowym na mecze i rywalizacje w Premier League oraz Lidze Mistrzów. Ten proces zawsze trochę trwa.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze