Fabrizio Romano: Birmingham City faworytem w wyścigu o wypożyczenie Amada

Fabrizio Romano Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Fabrizio Romano poinformował, że Birmingham City prowadzi w wyścigu o wypożyczenie Amada z Manchesteru United. Dodatkowo włoski dziennikarz ujawnił, że Napoli nie ma opcji wykupu Axela Tuanzebe po zakończonym wypożyczeniu.

Manchester United w styczniowym oknie transferowym wypożyczył do innych klubów kilku graczy zarówno pierwszego zespołu, jak i drużyn młodzieżowych. W ostatnich dniach zostaliśmy poinformowani o przenosinach Tedena Mengiego do Birmingham City, gdzie środkowy obrońca przez pół sezonu będzie rywalizować ze swoim byłym zespołem Derby County. Wcześniej do klubu z zaplecza angielskiej ekstraklasy wypożyczony był Tahith Chong, lecz poważna kontuzja na początku tego sezonu zakończyła całą operację natychmiastowo.

Jak donosi Fabrizio Romano, Manchester United ma przygotowywać się do wypożyczenia Amada w styczniowym okienku transferowym. 5 zespołów ma być zainteresowanych usługami młodego skrzydłowego, lecz na chwilę obecną to Birmingham City prowadzi w wyścigu o wypożyczenie reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej.

W tym okienku barwy zmienił również Axel Tuanzebe, który nie był zadowolony ze swojej pozycji w Aston Villi ze względu na brak gry. Wczoraj (8 stycznia) klub poinformował, że Anglik resztę sezonu spędzi we włoskim Napoli. Fabrizio Romano ujawnił, że klub z Neapolu nie posiada opcji wykupu gracza po sezonie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze