Cristiano Ronaldo: młodsi piłkarze powinni słuchać rad starszych zawodników

Premier League Productions Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Cristiano Ronaldo na kilka dni przed meczem z Aston Villą w ramach 22. kolejki Premier League postanowił być bardziej aktywny w mediach. Portugalczyk udzielił wywiadu Premier League Productions, w którym opowiedział o swoim przygotowaniu, mentalności oraz chęci pomagania młodym zawodnikom.

36-letni napastnik nie wziął udziału w pucharowym spotkaniu przeciwko “The Villains” z powodu drobnego urazu biodra, ale zamierza trenować przed rewanżowym starciem, które odbędzie się w ramach angielskiej ekstraklasy. Odkąd Ronaldo powrócił do klubu latem, nie opuścił żadnego pojedynku, zawsze pojawiając się przynajmniej w kadrze meczowej.

Zapytany o swoje zdrowie przed sobotnim starciem, odpowiedział: – Czuję się dobrze. To tylko drobny uraz, ale to część mojej pracy. Czasami odczuwamy delikatny ból. To nic wielkiego i mam nadzieję, że wkrótce będę w pełni sił.

– Liczę, że będę gotowy na ligowy mecz z Aston Villą. Spróbuję podejść do treningu w czwartek. Spróbuję trenować tak jak zazwyczaj. Zobaczymy, jak zareaguje moje ciało. Trzymajcie kciuki. Jestem pewny siebie.

– Znam swoje ciało na sto procent. Jestem dojrzałym zawodnikiem i doświadczenie pozwala mi zrozumieć mój umysł, ciało i wszystko inne związane z futbolem.

– Wszystko układa się zatem dobrze. Jestem innym człowiekiem, innym piłkarzem w porównaniu do lat mojej młodości, ale ambicje pozostają takie same. Chcę grać i pomagać drużynie.

Cristiano Ronaldo odniósł się również do bycia przykładem dla młodszych piłkarzy w Manchesterze United. Portugalczyk uważa, że warto słuchać rad starszych kolegów, tak jak on robił to kilkanaście lat temu. Jeżeli jednak ktoś nie chce brać przykładu z bardziej doświadczonych zawodników, Portugalczyk radzi, aby spuścić głowę w dół i ciężko pracować.

– Dojrzali i doświadczeni piłkarze zawsze mogą pomagać młodszych graczom. Dam wam przykład. Jeśli dam ci radę, a jesteś młodszy ode mnie i nie zastosujesz tego w codziennym życiu, to będzie to trudne.

Przeczytaj również:  Erik ten Hag: jesteśmy gotowi na start Premier League

– Pamiętam, kiedy miałem 18-20 lat, a starsi piłkarze rozmawiali ze mną i mówili mi: “Cristiano, musisz się poprawić”. Tacy zawodnicy wiedzą więcej od ciebie, ponieważ są bardziej doświadczeni.

– Obecnie młodzi piłkarze nie akceptują krytyki. Nie mówię tego w odniesieniu do naszych zawodników. Po prostu generalizuję. Wiem, ponieważ mam dzieci.

– Jestem tu, aby pomóc, kiedy młodsi piłkarze potrzebują mojego wsparcia lub moich rad. Będę pierwszym, który im pomoże, ale jeśli nie chcą pomocy, niech robią to, co do nich należy, patrzą na siebie i robią wszystko, co w ich mocy, żeby pomóc drużynie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze