Cristiano Ronaldo: stać nas na lepszą grę

ESPN Brazil Rafał Skirliński
Zmień rozmiar tekstu:

Cristiano Ronaldo przyznał na łamach ESPN Brasil, że Manchester United nie jest tak dobry, jak powinien być. Portugalczyk dołączył do klubu z Old Trafford w letnim oknie transferowym.

Słaba dyspozycja zespołu doprowadziła do zwolnienia Ole Gunnara Solskjaera, którego zastąpił Ralf Rangnick. Ronaldo przyznał, że nowy trener potrzebuje czasu na wdrożenie swoich pomysłów, ale piłkarze muszą wziąć większą odpowiedzialność za brak konsekwencji.

– Wiedziałem, że moje przyjście tutaj będzie wyzwaniem. Moje oczekiwania nie zmieniły się zbytnio od czasu mojego przybycia, ale prawda jest taka, że nie jesteśmy tak dobrzy, jak powinniśmy być.

– Mówię zarówno o sobie, jak i o drużynie. Myślę, że Manchester United mógłby być lepszy w Premier League. Stać nas na lepszą grę i mamy przestrzeń do rozwoju. Musimy wierzyć, że to będzie dobry rok. – przyznał Portugalczyk.

– Mamy czas na zmiany, na uwierzenie w projekt nowego menedżera. Od odejścia Ole Gunnara Solskjaera zmieniliśmy system gry, mieliśmy też dwa tygodnie przerwy z powodu COVID-19. To trochę na nas wpłynęło. Myślę, że musimy myśleć pozytywnie i wszystko w naszych rękach, aby poprawić grę i zaliczyć dobry sezon.

„Czerwone Diabły” doznały pierwszej porażki pod wodzą Rangnicka w ostatnim ligowym starciu z Wolverhampton Wanderers i na półmetku sezonu zajmują siódme miejsce z 31 punktami na koncie.

Ronaldo nie wystąpił w meczu Pucharu Anglii z Aston Villą przez problemy mięśniowe, ale jest przymierzany do powrotu na sobotnie starcie z drużyną Stevena Gerrarda.

Zawodnik dodał również, że wierzy w kwalifikacje Portugalii na Mistrzostwa Świata w Katarze.

– Wierzę, że Portugalia zagra na Mistrzostwach Świata! Czeka nas trudne starcie, ale będziemy gotowi, to będzie bitwa.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze