WSL: Marc Skinner i Ella Toone z nagrodami dla najlepszego menedżera oraz zawodniczki miesiąca

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Barclays FA Women’s Super League postanowiło wręczyć nagrody dla najlepszego menedżera oraz zawodniczki grudnia. Tym razem obie nagrody powędrowały do przedstawicieli żeńskiej sekcji Manchesteru United. Marc Skinner został mianowany szkoleniowcem miesiąca, a Ella Toone została najlepszą zawodniczką w grudniu.

„Czerwone Diablice” w grudniu rozegrały tylko dwa spotkania, lecz nie straciły w nich ani jednego gola. Ostatni miesiąc minionego roku pozwolił również przerwać passę czterech spotkań bez zwycięstwa, co umożliwiło awans na 5. lokatę w tabeli WSL.

Gole Hayley Ladd oraz Vilde Boe Risy pozwoliły zespołowi Skinnera zgarnąć cenne trzy punkty w wyjazdowej rywalizacji z Brighton. Tydzień później zawodniczki Manchesteru United pokonały w pucharze 2:0 Everton, co zapewniło im miejsce w ćwierćfinale rozgrywek. Następnie w lidze „Czerwone Diablice” rozbiły pewnie Aston Villę aż 5:0. Laureatka nagrody Toony w tym meczu otworzyła wynik spotkania oraz go przypieczętowała.

Zawodniczka jest ważnym elementem drużyny Skinnera. W tym sezonie 22-latka zdobyła już 12 bramek oraz 9 razy asystowała przy trafieniach koleżanek z zespołu. Toone w plebiscycie pokonała inną przedstawicielkę „Czerwonych Diablic”, Boe Risę oraz cztery inne zawodniczki, w tym reprezentantkę Arsenalu oraz Anglii, Jordan Nobbs.

Natomiast Marc Skinner w rywalizacji o miano najlepszego menedżera w grudniu pokonał swoją imienniczkę Rahanne Skinner, która prowadzi na co dzień żeńską sekcję Tottenhamu. Przypomnijmy, że Anglik dołączył do Manchesteru United latem, a zaledwie po 4 miesiącach udało mu się wypracować nagrodę menedżera miesiąca WSL.

Marc Skinner postanowił podziękować zawodniczkom, sztabowi oraz fanom za otrzymaną nagrodę.

– To wiele dla mnie znaczy jako lidera sztabu, zawodniczek oraz każdej innej osoby stojącej za kulisami – powiedział Skinner.

– Łatwo jest stwierdzić, że pracujemy jako zespół oraz wygrywamy lub przegrywamy jako drużyna. Nie wygrałbym żadnego wyróżnienia, gdyby nie fakt, że sztab pracował równie ciężko lub nawet ciężej ode mnie. Co ważniejsze wydaje mi się, że swój udział mają w tym również nasi fani.

– Mieliśmy bardzo udany grudzień. Nasze występy pokazały, że zawodniczki, fani oraz sztab w pełni zasługiwali na te nagrody. Jestem osobą, która otrzymała tę nagrodę, odbiorę ją, lecz zamierza podzielić się nią z każdą osobą, która starała się coś wnieść w nasz projekt.

Ella Toone: – Wydaje mi się, że był to udany miesiąc dla nas wszystkich. Rozpoczęliśmy oraz zakończyliśmy miesiąc w bardzo dobrym stylu.

– Dla mnie osobiście zakończenie roku w postaci tytułu najlepszej zawodniczki miesiąca jest czymś wyjątkowym. Mam nadzieję, że uda mi się utrzymać taką formę.

Spotkanie „Czerwonych Diablic” z West Hamem United otwierające piłkarski rok 2022 zostało przeniesione na inny termin. Powodem były pozytywne wyniki w testach na obecność COVID-19 w zespole z Londynu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze