Paul Merson: gdybym był na miejscu Manchesteru United, to zacząłbym obserwować Grahama Pottera

Sky Sports, Football Daily Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Paul Merson w studiu Sky Sports postanowił ujawnić swojego kandydata na nowego menedżera Manchesteru United. Emerytowany zawodnik stwierdził, że na miejscu “Czerwonych Diabłów” jak najszybciej spróbowałby pozyskać Grahama Pottera z Brighton.

Ralf Rangnick poprowadzi pierwszy zespół Manchesteru United do końca tego sezonu. Nadal nieznany jest nowy długoterminowy menedżer “Czerwonych Diabłów”, a plotki medialne najczęściej sugerują takie nazwiska jak Mauricio Pochettino lub Erik ten Hag.

Były gracz m.in. Arsenalu, Paul Merson w studiu Sky Sports postanowił opowiedzieć wszystkimi, kto według jego powinien zostać nowy menedżerem klubu z Old Trafford. Zdaniem Mersona Manchester United powinien sięgnąć po trenera z angielskiej ligi, a dokładniej Grahama Pottera, który prowadzi Brighton. Jednak Anglik podkreślił, że jest to mało prawdopodobna opcja ze względu na brak rozpoznawalności szkoleniowca w świecie piłki.

– Jestem jego wielkim fanem, ponieważ jego zespoły świetnie prezentują się na boisku. Gdybym był na miejscu Manchesteru United, to zacząłbym obserwować Pottera. Chcą grać dobrą piłkę i na pewno mają odpowiednich zawodników do tego, więc na ich miejscu zastanowiłbym się, dlaczego nie spróbować go zakontraktować?

– Nie zrobią tego, ponieważ nie ma wystarczająco rozpoznawalnego nazwiska. Właśnie o to się rozchodzi. Gdybym był fanem Manchesteru United i usłyszałbym, że klub interesuje się kimś z Brighton, to mógłbym pomyśleć, że to nie wypali.

– Dla mnie jest wybitnym menedżerem, jego zespoły grają atrakcyjną piłkę i tak jak wspomniałeś, potrafi dotrzeć do zawodników.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze