WSL: Manchester United – Birmingham City 5:0

manutd.com Jakub Brzyski

„Czerwone Diablice” pokonały na własnym obiekcie 5:0 żeński zespół Birmingham City w ramach Women’s Super League. Aktualnie podopieczne Skinnera zajmują 3. lokatę w tabeli ligowej, a do liderującego Arsenalu tracą 4 punkty. Warto podkreślić, że było to czwarte zwycięstwo z rzędu piłkarek Manchesteru United.

Zawodniczki z czerwonej strony Manchesteru energicznie rozpoczęły ligowe starcie z Birmingham City. W pierwszych pięciu minutach podopieczne Skinnera dwukrotnie stanęły przed możliwością otwarcia wyniku meczu. Najpierw pomocnik Boe Risa oddała silny strzał na bramkę rywalek, lecz zespół uratowała Ramsey, która jest wypożyczona do Birmingham City z Manchesteru United. Drugą okazję miała Ella Toone, lecz zawodniczka zespołu przeciwnego w ostatnim momencie wybiła piłkę z linii bramkowej.

Po 12 minutach dominacja z początku spotkania poskutkowała bramką dla „Czerwonych Diablic”. Smith i Galton rozegrały świetną kombinacyjną akcję na lewej flance boiska. Piłka ostatecznie znalazła się pod nogami Zelemy, która oddała strzał w kierunku długiego słupka bramki Ramsey. Wypożyczona bramkarka nie była w stanie wybronić perfekcyjnego strzału, co poskutkowało golem dla Manchesteru United.

Chwilę później podopieczne Skinnera dwukrotnie użądliły zespół gości. Leah Galton wykorzystała dwie niezwykle podobne akcje. W 16. minucie lewa skrzydłowa otrzymała niskie dośrodkowanie od Alessii Russo z lewej strony boiska. Dwie minuty później Ella Toone podobnie jak Russo postanowiła dograć piłkę do Galton niskim dośrodkowaniem. Galton w obydwu sytuacjach okazała się nieomylna i podwyższyła wynik meczu na 3:0.

Zespół prowadzony przez Marca Skinnera starał się nie zwalniać do końca pierwszej połowy. Bramka na 4:0 dla „Czerwonych Diablic” padła minutę przed gwizdkiem arbitra kończącym pierwszą część meczu. Laureatka nagrody najlepszej zawodniczki grudnia WSL, Ella Toone postanowiła oddać strzał z dystansu. Piłka rykoszetem odbiła się od pleców Ramsey i wpadła do bramki. Gol został zaliczony jako trafienie samobójcze bramkarki Birmingham City.

Początek drugiej połowy meczu nie był już aż tak energiczny w wykonaniu piłkarek Manchesteru United. Obie strony przez pierwszy kwadrans regularnie wymieniały się ciosami i starały się zmienić wynik spotkania. W 57. minucie Galton stanęła przed świetną okazją na hat-tricka, lecz strzał zawodniczki okazał się małym zagrożeniem dla Ramsey.

„Czerwone Diablice” kontrolowały przebieg meczu, co pozwoliło na zdobycie piątej bramki w 72. minucie. Zmienniczka Hannah Blundell wykonała rajd lewą stroną boiska i postanowiła posłać silne dośrodkowanie w okolice pola karnego rywalek. Walkę o piłkę wygrała Russo, która pewnie wykorzystała zaistniałą sytuację. Napastniczka podwyższyła wynik na 5:0 oraz zdobyła swoją 4 bramkę w bieżącej edycji WSL.

Skład: Earps; Batlle (Thorisdottir 81′), Mannion, Turner, Smith (Blundell 63′); Ladd (Thomas 63′), Zelem (c); Toone, Boe Risa, Galton (Ferreira Fuso 81′); Russo (Groenen 77′).

Manchester United – Birmingham City 5:0
Zelem 12′, Galton 16′ i 18′, Ramsey (samobójcze trafienie) 44′, Russo 72′.

Żółte kartki: Ladd 25′.