Raphael Varane zdradził swoje motto życiowe

manutd.com DeyZ Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Raphael Varane w rozmowie z “Inside United” wyjawił motto życiowe, które towarzyszy mu od czasów młodości oraz które pomogło mu osiągnąć szczyt w swojej profesji.

Zdobywca Pucharu Świata wyznał, że na początku swojej kariery we Francji musiał pokonać wiele przeciwności losu, próbując zaistnieć w zawodowym futbolu. W młodości, kiedy uczęszczał do szkoły z internatem, przeżył trudne chwile, ale wykazał się odpornością oraz charakterem, które pozwoliły mu zostać obrońcą klasy światowej.

Zapytany o swoje doświadczenia, odpowiedział: – Owszem, nie było mi łatwo. Nie miałem wiele czasu i byłem zmęczony, ale szkoła zawsze była dla mnie bardzo ważna i oczywiście piłka nożna również. Trudno mi było skupić się na obu rzeczach. Moi rodzice chcieli mi pomóc, motywowali mnie, chcąc pomóc mi na obu płaszczyznach.

– Myślę, że to dobra szkoła – warto nauczyć się walczyć i być silnym, a psychicznie nigdy się nie poddawać.

Twarda mentalność pozwoliła Varane’owi na rozwój kariery w barwach Lens, Realu Madryt i teraz Manchesteru United. 28-latek potwierdził, że istnieje pewne motto życiowe, które usłyszał w Pole-Espoirs, ośrodku rozwoju Francuskiego Związku Piłki Nożnej.

W surowym tłumaczeniu na język polski brzmi ono: “Upadek jest dozwolony, powstanie jest obowiązkowe.”

– To coś, czego nauczyłem się, kiedy byłem młodszy. Stało się to w momencie, gdy nabawiłem się kontuzji. To był bardzo zły moment.

– Wiem, że to oczywiste, ale kiedy jest ciężko, to właśnie wtedy należy pokazać swój charakter i wrócić silniejszym. Dlatego jest to tak ważne. Zawsze korzystam z tego przesłania – skwitował francuski obrońca.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze