Bruno Fernandes: chcę zdobywać trofea z tym klubem, a on na nie zasługuje

manutd.com Kamil Chruściel
Zmień rozmiar tekstu:

Bruno Fernandes opowiedział o swoich ambicjach wobec „Czerwonych Diabłów” oraz odrzucił stwierdzenie mówiące, że zespół z Old Trafford nie jest w stanie zdobyć w tym sezonie trofeum.

Na początku lutego Manchester United rozegra mecz z Middlesbrough w ramach czwartej rundy FA Cup, natomiast później podopieczni Ralfa Rangnicka udadzą się do Hiszpanii, gdzie w pierwszym spotkaniu 1/16 finału Champions League podejmą Atletico Madryt. Pomocnik jest przekonany, że zespół jest zdolny do odniesienia sukcesu na obu tych frontach.

Fernandes udzielił obszernego wywiadu dla „United Review” przed meczem z West Hamem United na Old Trafford. W czasie rozmowy 27-latek podkreślił, że dopóki ubiera czerwoną koszulkę, nigdy nie zaprzestanie walki dla klubu, co motywuje go także do konkurowania o wyróżnienia indywidualne, takie jak nagroda Gracza Roku sir Matta Busby’ego.

– Oczywiście, uważam, że zdobywanie indywidualnych nagród jest ważne. Jako zawodnik zawsze chcesz wygrywać trofea drużynowe, ponieważ mają one największe znaczenie. Jednakże te indywidualne też są istotne, ponieważ pozwalają nam się rozwijać – tłumaczył Portugalczyk.

– Daje ci to pewność, aby wciąż ciężko pracować i walczyć. Musisz trzymać się własnej ścieżki, jak najlepiej potrafisz. Myślę, że jeśli otrzymasz takie uznanie, oczekiwania wobec ciebie będą rosnąć z każdym dniem.

Fernandes zapytany o ambicje po niemal dwóch latach pobytu na Old Trafford, odpowiedział jednoznacznie. Po rozczarowaniu spowodowanym porażką w finale Ligi Europy z Villarrealem, czuje się bardzo zdeterminowany, aby wygrać puchar, ponieważ uważa, że jest to coś, na co wszyscy w klubie zasługują.

– Moja ambicja jest wciąż taka sama. Chcę wygrywać trofea. To przekonanie będzie ze mną do końca mojego pobytu w tym klubie. Nie wiem, kiedy ten koniec nastąpi, lecz do tego czasu będę wierzył, że mogę z tą drużyną zdobywać puchary i że jesteśmy w stanie to osiągnąć. Uważam, że klub, kibice i piłkarze zasługują na trofeum – zapewnił Portugalczyk.

– Musimy dokonać tego krok po kroku, pamiętając o naszych umiejętnościach, ale też o tym, jak to robić, jak połączyć wszystko w jedną całość – umiejętności, intensywność i całą resztę.

W obecnym sezonie na zespół czeka jeszcze duża liczba spotkań, a tym samym sporo okazji do wygrania trofeum oraz osiągnięcia wyższej lokaty w ligowej tabeli.

– Jeśli chodzi o ligę, mamy sporą stratę. Musimy być realistami i powalczyć o czołową czwórkę oraz obecność w przyszłej edycji Ligi Mistrzów – wyjaśnił Fernandes.

– Gramy dalej w Lidze Mistrzów i FA Cup. Nie obchodzi mnie to, co ludzie myślą i mówią o naszym triumfie w tych rozgrywkach. Mamy szansę oraz umiejętności, aby je wygrać. Przede wszystkim bierzemy w nich udział. A dopóki w nich będziemy, musimy wierzyć, że jesteśmy zdolni je zwyciężyć.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze