David Ornstein: Newcastle United zrobi wszystko, aby pozyskać Jessego Lingarda

The Athletic Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

David Ornstein z The Athletic w programie telewizji Sky Sports News potwierdził ostatnie plotki medialne sugerujące zainteresowanie Newcastle United usługami Jessego Lingarda. Ornstein dodał, że “Sroki” mają zrobić wszystko, aby pozyskać gracza Manchesteru United.

Kontrakt Jessego Lingarda wygasa z końcem sezonu 2021/22, a na chwilę obecną doniesienia medialne sugerują, że gracz woli odejść z klubu jako wolny zawodnik z końcem kampanii. Skrzydłowym Manchesteru United ma interesować się wiele zespołów, które chętnie wzmocniłyby szeregi doświadczonym graczem. W ostatnich dniach prasa oraz portale sportowe z Wysp Brytyjskich informowały, że Newcastle United przygotowuje się do złożenia oferty za Lingarda.

Przypomnijmy, że od jesieni “Sroki” mają nowych właścicieli, których majątek określa się jako największy ze wszystkich w Premier League. Fundusz Inwestycyjny Arabii Saudyjskiej chce przebudować Newcastle United, aby w przyszłości było w stanie walczyć o najwyższe cele w piłce. Do tej pory sprowadzono już nowego szkoleniowca Eddiego Howe’a oraz zakupiono Kierana Trippiera, który był jednym z celów transferowych Manchesteru United.

Informacje o próbach pozyskania Lingarda potwierdził dziennikarz The Athletic David Ornstein, który jest bardzo dobrze poinformowany w sprawie transferów angielskich klubów. Ornstein był gościem stacji Sky Sports News, gdzie ujawnił, że Newcastle United jest w stanie zrobić “wszystko”, aby pozyskać Jessego Lingarda.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze