ManUtd.pl ocenia: Rashford na ratunek

Błażej Duda

Manchester United mimo dobrej kontroli nad boiskowymi wydarzeniami potrzebował bramki w doliczonym czasie gry, by przełamać impas w meczu z West Hamem. Wygraną 1:0 zapewniła bramka Marcusa Rashforda. Zapraszamy do zapoznania się z oceną występu podopiecznych Ralfa Rangnicka, jakiej dokonał jeden z redaktorów serwisu ManUtd.pl.

David de Gea – Bezrobotny przez większość spotkania, w doliczonym czasie ładnie zareagował na piłkę, która po rykoszecie zmierzała w stronę bliższego rogu. Ocena: 5,5

Diogo Dalot – Był pewnym punktem defensywy i w sumie zaliczył aż dziesięć interwencji, w paru akcjach dobrze asekurując stoperów. Był aktywny z przodu, w kilku sytuacjach pokazując się nawet na pozycjach strzeleckich. Udało mu się odnaleźć dośrodkowaniem Elangę, ale pozostałe wrzutki mogłyby być lepsze. Ocena: 6,5

Raphael Varane – Wzbudził trochę niepokoju, gdy wydawało się że nie dotrwa do końca spotkania z powodu urazu, ale zaprezentował 90 minut pewnej gry, w której nie odstawał od Antonio w pojedynkach fizycznych. Bliski zdobycia gola po rzucie rożnym. Długie podania do poprawki. Ocena: 7

Harry Maguire – Kilka naprawdę klasowych interwencji, dominacja w powietrzu, bez poważniejszych błędów w ustawieniu, zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość kontrataków, z jakimi musiał się mierzyć w drugiej połowie. Nie zabrakło, niestety, pewnej niezdarności przy interwencjach zakończonych rzutami wolnymi dla rywala. Ocena: 7

Alex Telles – Cichy bohater defensywy – zanotował 5 udanych odbiorów na 5 prób, skutecznie tłumiąc zapędy Bowena. Z przodu nieźle prezentował się w grze kombinacyjnej, ale jego dośrodkowania z głębi nie stanowiły żadnego wyzwania dla obrony „Młotów”. Ocena: 6

Scott McTominay – Nie patyczkował się w pojedynkach z Rice’em i Soucekiem, wygrał aż 7 starć w powietrzu i zaliczył ważne interwencje w obronie, m.in. w 12. i 45. minucie. Popełnił też jednak sporo niewymuszonych błędów, dokładając się do ogólnego chaosu na boisku w pierwszej połowie. Ocena: 6

Fred – Solidny występ Brazylijczyka, który korzysta z wyższego ustawienia, gdzie może pressingiem wywierać większy wpływ na grę. Nie zanotował rażących błędów i szanował piłkę. Miał szansę na otwarcie wyniku w 49. minucie. Ocena: 6

Bruno Fernandes – Zdyscyplinowany występ Portugalczyka, który w końcówce spotkania musiał zabezpieczać środek pola. Wykreował cztery okazje dla partnerów i posłał świetne dośrodkowanie w stronę Ronaldo w 20. minucie. Nie uniknął kilku zbyt pochopnych decyzji przy podaniach, a wyjątkowo rozczarowujące były jego próby strzału. Ocena: 6

Mason Greenwood – Parę razy podciągnął dryblingiem, zapunktował kilkoma powrotami do defensywy, ale często znajdował się zbyt daleko od centrum wydarzeń by zagrozić bramce Areoli. Co najmniej w dwóch akcjach powinien zachować się bardziej zespołowo. Ocena: 5

Anthony Elanga – Rzadko dochodził do głosu pod bramką rywala, choć w 61. minucie pokazał dobrą technikę przy strzale z woleja. Zdecydowanie przydawała się jego determinacja w pressingu. Ocena: 5

Cristiano Ronaldo – Nieźle łączył grę, szukając sobie miejsca między liniami, ale w wielu akcjach brakowało jego dalszego ruchu bez piłki. Mimo to mógł czuć się sfrustrowany ilością szans, jakie kreowali mu partnerzy. Nieoceniony przy stałych fragmentach… w defensywie. Ocena: 5

Rezerwowi:

Marcus Rashford – Krótki zryw chwilę po wejściu z ławki, po którym zaliczył tylko dwa kontakty z piłką przez kolejne dwadześcia minut, nie mogąc odnaleźć się na prawym skrzydle. Zaktywizował się dopiero w doliczonym czasie, co przyniosło efekt bramkowy. Ocena: 6,5

Anthony Martial – W paru momentach starał się wziąć sprawy we własne ręce i szukał możliwości wejścia w pole karne dryblingiem lub grą z klepki. W doliczonym czasie stracił równowagę przy szansie strzeleckiej, za to nie stracił głowy w 93. minucie, w tempo podając do Cavaniego. Ocena: 6