The Athletic: Man Utd rozpocznie proces zakontraktowania nowego menedżera. Pochettino, Ten Hag, Enrique oraz Lopetegui na celowniku klubu z Old Trafford

The Athletic Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

David Ornstein z The Athletic poinformował, że Manchester United w następnych tygodniach ma rozpocząć procedurę zatrudnienia nowego menedżera. Klub z Old Trafford ma już listę kandydatów na to stanowisko. Aktualnie “Czerwone Diabły” chcą skupić się jeszcze na ruchach w kończącym się powoli zimowym okresie transferowym.

Miniony tydzień fani Manchesteru United mogą zaliczyć do udanych. Ich ulubiony zespół pokonał na Old Trafford 1:0 West Ham United, a rywale w walce o górną czwórkę ligi stracili punkty w swoich rywalizacjach. Arsenal zremisował, a Tottenham przegrał 0:2 w derbach Londynu z Chelsea.

Oznacza to, że podopieczni Ralfa Rangnicka przezimują na pozycji ligowej zapewniającej występ w następnej edycji Ligi Mistrzów. Jest to bardzo dobra prognoza przed nadchodzącym końcem sezonu. Pamiętajmy również, że Ralf Rangnick przestanie być szkoleniowcem Manchesteru United po zakończeniu trwającej kampanii.

Głównym założeniem umowy jest zatrudnienie Rangnicka jako konsultanta na Old Trafford, który przez 2 lata miałby doradzać strukturom zarządzającym klubem. Taki ruch ma umożliwić podpisanie kontraktu z nowym długoterminowym menedżerem w czerwcu, którego angaż ma być przedyskutowany wcześniej z menedżerem tymczasowym. Oczywiście, istnieje możliwość, że Rangnick poleci samego siebie i zasugeruje przedłużenie kontraktu w roli menedżera.

The Athletic dowiedziało się, że proces zakontraktowania nowego menedżera ma rozpocząć się w nadchodzących tygodniach. Manchester United ma być zainteresowany usługami szkoleniowców takich jak Mauricio Pochettino, Erik ten Hag, Luis Enrique oraz Julen Lopetegui. 

W procesie rekrutacji angielski klub weźmie pod uwagę wiele czynników związanych z pracą menedżera, lecz głównym wymogiem ma być doświadczenie w pracy z klubem z europejskiego topu. Wcześniej wymienieni kandydaci spełniają ten wymóg.

Pochettino prowadzi aktualnie Paris Saint-Germain, a wcześniej miał bardzo udaną przygodę z Tottenhamem. Natomiast Ten Hag jest głównym szkoleniowcem Ajaxu, z którym wiele osiągnął w europejskiej piłce. Luis Enrique osiągnął prawie wszystko w klubowej piłce podczas przygody w FC Barcelonie i aktualnie pracuje jako selekcjoner reprezentacji Hiszpanii. Ostatni kandydat Lopetegui prowadzi Sevillę, która radzi sobie naprawdę dobrze, a w przeszłości zaliczył epizody w Porto, Realu Madryt oraz reprezentacji Hiszpanii.

Przeczytaj również:  The Athletic: Borussia Dortmund wyceniła Jude'a Bellinghama

Na chwilę obecną Manchester United przede wszystkim zainteresowany jest zakończeniem okna transferowego. Transfery do klubu są możliwe, lecz mało prawdopodobne. “Czerwone Diabły” mają się skupiać na odejściach z klubu.

Anthony Martial zakomunikował już wszystkim, że chciałby odejść z klubu i to najlepiej do zespołu spoza Anglii. Uważa się, że w następnych dniach Juventus miałby podjąć próbę ściągnięcia napastnika. Inne doniesienia sugerują, że Sevilla również nie poddała się w kwestii wypożyczenia zawodnika. Manchester United wymaga 5 mln euro za udostępnienie reprezentanta Francji innemu klubowi.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze