Oficjalnie: Jade Moore dołączyła do Manchesteru United

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United potwierdził, że Jade Moore złożyła podpis na umowie i została nową zawodniczką „Czerwonych Diablic”. Moore związała się z nowym klubem kontraktem do końca sezonu 2022/23. 

31-latka w przeszłości reprezentowała barwy m.in. Orlando Pride oraz Atletico Madryt, a jeszcze wcześniej swoje pierwsze kroki w piłkarskiej karierze stawiała właśnie w angielskiej WSL. Aktualnie Moore na swoim koncie ma 50 występów w reprezentacji Anglii, w której zadebiutowała już w 2012 roku.

Jade Moore: – Cieszę się, że mogłam dołączyć do klubu takiego jak Manchesteru United. Jest to bardzo ważny oraz dumny moment dla mnie po dość ciężkim okresie w moim życiu. Cieszę się również, że mogłam wrócić do angielskiej ligi, w której kiedyś grałam, więc mam trochę doświadczenia w tej kwestii. Grałam w WSL prawie przez dekadę, więc wydaje mi się, że mogę wnieść coś od siebie do tej drużyny.

– Nie mogę się już doczekać ponownej współpracy z Marciem Skinnerem oraz poznania moich nowych koleżanek z zespołu. Tutejsza drużyna rozwija się i cieszę się bardzo, że mogę do niej dołączyć. Moim zdaniem był to chyba najlepszy kierunek na tym etapie mojej kariery. Zamierzam ciężko pracować, dopasować się oraz przede wszystkim rywalizować o miejsce w składzie.

Marc Skinner: – Jade [Moore] jest genialnym pomocnikiem. W przeszłości mieliśmy już okazję, aby współpracować, a było to za czasów Birmingham oraz Orlando. Doskonale wiem, co ona może wnieść do naszego zespołu. Jest bardzo inteligentną zawodniczką, doskonale czyta grę drużyny oraz potrafi kontrolować tempo na boisku.

– Niestety w zeszłym roku miała dużo pecha po tym, jak doznała poważnej kontuzji. Jednak pracowaliśmy już nad planami przywrócenia jej do optymalniej formy w jak najkrótszym okresie. Nie możemy się doczekać jej wpływu na grę naszej drużyny.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze