Oficjalnie: Signe Bruun ostatnim zimowym wzmocnieniem „Czerwonych Diablic”

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United poinformował, że Signe Bruun dołączyła do klubu na zasadzie wypożyczenia. Według zawartej umowy Dunka do końca tego sezonu będzie reprezentować barwy „Czerwonych Diablic”. Bruun jest również ostatnim zimowym wzmocnieniem zespołu Marca Skinnera.

Warto zaznaczyć, że przyszłe losy umowy są zależne od wyniku próby uzyskania wizy pracowniczej dla 23-latki. Zawodniczka została wypożyczona z francuskiego Olympique Lyon, a w przeszłości reprezentowała barwy takich zespołów jak Paris Saint-Germain oraz Fortuna Hjorring.

Na chwilę obecną Signe Bruun ma rozegranych 19 spotkań w żeńskiej reprezentacji Danii, w których zdobyła aż 14 goli. Bruun została również wybrana najlepszą piłkarką roku w Danii.

Signe Bruun: – To niesamowite, że mogę tutaj być. Jestem naprawdę szczęśliwa, że dołączyłam do Manchesteru United, jest to wielki klub z niezwykle bogatą historią. Przez pewien czas śledziłam tutejszy projekt żeńskiej sekcji i muszę przyznać, że widać postępy w jego rozwoju. Myślę, że decyzja o przenosinach tutaj była odpowiednia.

– Chcę w jak najlepszy sposób pomóc drużynie w trakcie mojego pobytu tutaj. Mam nadzieję, że zdobędę wiele bramek dla tego klubu, lecz zamierza również ciężko pracować na boisku. Nie mogę się doczekać początku pracy na boisku treningowym z resztą zespołu oraz personelem.

Marc Skinner: – Cieszymy się, że możemy powitać Singe [Bruun] w klubie. Na pewno jest wyjątkową zawodniczką, a finalizacja jej przenosin pokazuje ambicje naszego zespołu. Talent Signe mówi sam za siebie, a jej zdolności w postaci dochodzenia do piłki w polu karnym oraz skuteczności pod bramką rywalek, są atutami, które nas bardzo ekscytują oraz cieszą.

– Wciąż jest młoda i na pewno doceni fantastyczny talent oraz potencjał, jaki mamy w naszym zespole. Ma ona również trochę doświadczenia w wielkich starciach, w tym tych, które rozgrywane były w ramach Ligi Mistrzyń. Nie możemy się już doczekać rozwoju jej umiejętności.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze