Bastian Schweinsteiger: Rangnick to właściwy człowiek na właściwym miejscu

manutd.com Kamil Chruściel
Zmień rozmiar tekstu:

Legenda niemieckiego futbolu i były pomocnik „Czerwonych Diabłów”, Bastian Schweinsteiger, uważa, że Ralf Rangnick jest szkoleniowcem, który jest w stanie zapoczątkować nową erę na Old Trafford.

Schweinsteiger, który w latach 2015-17 rozegrał w barwach Manchesteru United 35 spotkań, dobrze zna Rangnicka z czasów gry w Bundeslidze. Niemiec nie krył swojego zachwytu, mówiąc o jego pracy w RB Lipsk. Wieloletni zawodnik Bayernu Monachium stwierdził, że 63-letni trener również w drużynie z Old Trafford może zdziałać wiele dobrego.

– Tak, znam go dość dobrze z czasów, kiedy był szkoleniowcem VfB Stuttgart i Schalke, lecz szczególnie zapamiętałem go z RB Lipsk – powiedział Schweinsteiger, który swoją profesjonalną karierę zakończył w 2019 roku.

– To, w jaki sposób pracuje, jak widzi grę, jak postrzega klub, jest niesamowite. Naprawdę jest w stanie pomóc Manchesterowi United w zapoczątkowaniu nowej ery, lecz nie tylko w tym, co oglądamy na murawie, ale w całym klubie. Tego właśnie ten zespół teraz potrzebuje i dlatego uważam, że Rangnick jest właściwą osobą.

Ralf Rangnick stał się znany za sprawą swojej pracy z młodymi, niemieckimi piłkarzami, a odkąd znajduje się na stanowisku tymczasowego szkoleniowca zespołu z Old Trafford, dał szansę gry kilku zawodnikom klubowej akademii.

Jednym z nich jest Anthony Elanga, który zdążył już kilka razy wybiec na boisko w podstawowej jedenastce, strzelić gola przeciwko Brentford, a nawet zyskać swoją własną kibicowską przyśpiewkę.

Tego typu zarządzanie drużyną przypadło do gustu Bastianowi Schweinsteigerowi, który ma nadzieję na więcej oraz sądzi, że Ralf Rangnick jest w stanie to zapewnić.

– Uważam, że dużo częściej powinno się wprowadzać młodych graczy do pierwszej drużyny – dodał były niemiecki piłkarz.

– W Monachium mieliśmy wrażenie, że kupowani przez klub piłkarze byli ważniejsi. Powinno być zupełnie na odwrót, tak jak to było w Barcelonie. Z ich młodzieżówki przychodzili tacy gracze jak Sergio Busquets czy Xavi. Pomagano im i doceniano.

– Kibice mają lepsze spojrzenie na zawodników wychodzących z drużyny młodzieżowej. Rangnick ma do nich dobre podejście, a to jest właśnie bardzo ważne.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze