Marouane Fellaini: niezdobycie tytułu mistrzowskiego z Manchesterem United to wstyd

So Foot Rafał Skirliński
Zmień rozmiar tekstu:

Marouane Fellaini zaapelował do swojego byłego klubu Manchesteru United, aby ten dał swojemu przyszłemu menedżerowi więcej czasu. Dodał również, iż bardzo żałuje niezdobycia mistrzowskiego tytułu.

Pomocnik spędził w Manchesterze United pięć i pół roku, stając się jednym z pierwszych nabytków Davida Moyesa po odejściu sir Aleksa Fergusona na emeryturę. Opinie kibiców na jego temat były często mieszane podczas jego pobytu w klubie, mimo że pomógł drużynie w zdobyciu czterech trofeów.

Belg nigdy nie zdołał jednak zdobyć trofeum mistrzowskiego Premier League, a drużyna z Old Trafford wciąż czeka na upragniony tytuł.

Fellaini wezwał swój były klub do wykazania się większą cierpliwością w stosunku do przyszłego menedżera oraz opowiedział o czasie spędzonym w Manchesterze.

– Uważam, że aby zbudować zespół, potrzebujesz czasu i ciągłości. Liverpool dał Kloppowi czas. Mam nadzieję, że „Czerwone Diabły” również sprowadzą na koniec sezonu trenera, który zostanie na pięć lub sześć lat.

– Jedyne czego żałuje to brak zdobytego mistrzostwa. Skończyliśmy na drugim miejscu z Mourinho, to wstyd.

– Kiedy grasz pięć lat w Manchesterze United, masz nadzieję, że przynajmniej raz wygrasz rozgrywki Premier League. Zdobyłem inne trofea, ale to nie to samo, co mistrzostwo. Mistrzostwo to marzenie. Aby znaleźć się na wyżynach, klub będzie musiał coś zbudować. – przyznał Fellaini.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze