FA Womens’s Cup: Bridgwater United – Manchester United 0:2

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Piłkarki Manchesteru United nie spuściły z tonu i ponownie zaprezentowały się bardzo dobrze w swoim spotkaniu. Podopieczne Skinnera pokonały w niedzielę (30 stycznia) na wyjeździe Bridgwater United 2:0 i zapewniły sobie awans do kolejnej rundy Pucharu Anglii. Bramki dla „Czerwonych Diablicy” zdobyły Hayley Ladd oraz Elli Toone.

Marc Skinner postanowił nie lekceważyć zespołu przeciwnego, który na co dzień gra na trzecim poziomie rozgrywkowym w Anglii w National Leeague Southern Premier Division. Szkoleniowiec „Czerwonych Diablic” postawił na najmocniejszy zespół, co przyniosło na koniec dnia awans do kolejnej rundy rozgrywek.

„Czerwone Diablice” wyszły na prowadzenie już w 17. minucie spotkania. Piłkarki z Manchesteru postanowiły wykorzystać swoją przewagę i zasłużenie jako pierwsze zdobyły gola w tym meczu. Hayley Ladd będąc w polu karnym, otrzymała dośrodkowanie z prawej strony boiska i bez większych problemów umieściła piłkę w siatce.

W pierwszej części starcia Martha Thomas kilka razy próbowała podwyższyć wynik meczu, lecz czujna i utalentowana bramkarka zespołu gospodarzy, Beth Howard nie dała się pokonać. Blisko zdobycia kolejnego gola dla „Czerwonych Diablic” była również Ella Toone. Najlepszą paradą Howard w pierwszej połowie było zatrzymanie ataku Toone oraz Thomas. Zdobywczyni nagrody najlepszej piłkarki WSL w grudniu dograła piłkę górą do Thomas, która spróbowała zakończyć akcję akrobatycznym strzałem.

Na obiekcie Bridgwater United znajdowało się około 2500 fanów, którzy w większości byli sympatykami drużyny lokalnej. Kibice Bridgwater mieli powód do ekscytacji, kiedy ich piłkarka bezpośrednio z rzutu wolnego uderzyła na bramkę Manchesteru United. Na szczęście dla „Czerwonych Diablic” strzał nie był dokładny i uderzył tylko w boczną siatkę bramki.

W drugiej połowie ponownie Howard powstrzymała Toone przed podwyższeniem prowadzenia. Chwilę później tym razem bramkarka Manchesteru United Earps zmuszona była do interwencji we własnym polu karnym. Zespół Bridgwater otrzymał rzut wolny pod polem karnym „Czerwonych Diablic”, lecz ponownie wykonanie było nie dokładne, a sama piłka wylądowała w rękach Earps.

Żelazna defensywa nie sprzyjała ofensywnej grze podopiecznych Skinnera, które od samego początku drugiej połowy próbowały zdobyć kolejnego gola. Problem z przełamaniem defensywy rywalek miała również Katie Zielem, której niezwykle precyzyjne stałe fragmenty zwykle pomagały w takich sytuacjach. Marc Skinner postanowił zareagować na sytuację na boisku i dokonał zmian w szeregach swojego zespołu. Martha Harris zastąpiła Blundell na prawej obronie, a Zelem oraz Jones zostały zastąpione w środku pola przez Vilde Boe Rise oraz Jackie Groenen.

Następnie „Czerwone Diablice” dwukrotnie stanęły przed szansą na zdobycie bramki. Toone wbiegła w pole karne z piłką w 70. minucie, lecz defensywna formacja rywalek nie zamierzała jej odpuścić. Piłkarka Manchesteru United zdecydowała się na strzał, lecz Howard bez większych problemów zatrzymała atak. Chwilę później ponownie Toone znalazła się z piłką w polu karnym, lecz znowu Howard pewnie wygrała pojedynek z zawodniczką „Czerwonych Diablic”.

Marc Skinner postanowił zastąpić Thomas Alessią Russo, co po chwili przyniosło bramkę na 2:0. Russo wykorzystała wolną przestrzeń zostawioną przez piłkarki Bridgwater i dograła do Toone, która znajdowała się w lewej części pola karnego. Zawodniczka oddała niski strzał na dalszy słupek i po wielu próbach w końcu pokonała Howard.

Ostatnią przepisową zmianą była Karna Solskjaera, która zastąpiła na boisku Ferreirę Fuso. Był to debiutancki mecz Norweżki w dorosłym zespole. Poczynaniom zawodniczki z trybun przypatrywali się Ole Gunnar Solskjaer oraz jego żona Silje, którzy na pewno byli dumni ze swojej córki.

Manchester United: Earps; Blundell (Harris 60′), Thorisdottir, Mannion, Smith; Jones (Groenen 60′), Zelem (k) (Boe Risa 60′), Ladd; Toone, Thomas (Russo 75′), F. Fuso (Solskjaer 85′).

Bridgwater United – Manchester United 0:2
Ladd 17′, Toone 81′.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze