The Athletic: Man Utd nie zapewnił Greenwoodowi wsparcia prawnego. Przedłużono areszt Anglika

The Athletic Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Laurie Whitwell z serwisu The Athletic poinformował o kulisach zatrzymania Masona Greenwooda ws. napaści seksualnej oraz przemocy fizycznej wobec swojej byłej partnerki.

The Athletic poinformowało, że Manchester United nie zapewni pomocy prawnej Masonowi Greenwoodowi w związku z jego aresztowaniem pod zarzutem gwałtu i napaści na kobietę.

Greenwood zorganizował osobistego przedstawiciela na czas przesłuchania przez policję, a dochodzenie jest w toku. 20-latek został zatrzymany w niedzielę, podczas gdy koledzy odbyli sesję z menedżerem Ralfem Rangnickiem.

Manchester United ogłosił, że Greenwood nie będzie trenował, ani występował w meczach do “odwołania”, nawet jeśli zostanie zwolniony z aresztu. Klub wstrzymał się jednak przed formalnym zawieszeniem. Decyzja ta uwzględnia proces prawny. Pracodawcy mają swobodę w podejmowaniu takich działań w obliczu dochodzeń w sprawach karnych.

Policja odwiedziła dom Greenwooda w celu znalezienia dowodów po tym, jak kobieta zamieściła zdjęcia siniaków i zakrwawionej wargi. W Internecie pojawiły się również nagrania audio, na których można usłyszeć, że doszło do napaści na tle seksualnym.

Klub z Old Trafford udzielał wcześniej piłkarzom pomocy prawnej. Dobrym przykładem jest Harry Maguire, który został aresztowany pod zarzutem napaści i łapówkarstwa w Grecji w sierpniu 2020 roku.

Doszło również do sytuacji, kiedy Manchester United odmówił takiego wsparcia. Stało się tak na początku 2011 roku, gdy Ravel Morrison stanął przed sądem dla nieletnich pod zarzutem zastraszania świadków wraz z dwoma wspólnikami.

NOWE OŚWIADCZENIE KOMENDY GŁÓWNEJ POLICJI W HRABSTWIE GREATER MANCHESTER:

Nowe oświadczenie w sprawie piłkarza Manchesteru United wydała dziś też policja z hrabstwa Greater Manchester. Możemy w nim przeczytać, że areszt zawodnika został przedłużony.

– Detektywi otrzymali dodatkowy czas na rozmowy z dwudziestoletnim mężczyzną, który jest przetrzymywany pod zarzutem gwałtu oraz napaści na kobietę. Podejrzany został aresztowany wczoraj po południu i pozostaje w areszcie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze