Shinji Kagawa: transfer do Man Utd był dla mnie spełnieniem marzeń

Eleven Sports Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Shinji Kagawa, który reprezentował niegdyś barwy Manchesteru United, wyznał, że transfer na Old Trafford był dla niego spełnieniem marzeń.

Japoński piłkarz reprezentował barwy „Czerwonych Diabłów” w latach 2012-2014, przechodząc z Borussii Dortmund. Obecnie ofensywny pomocnik ma 32 lata i występuje w belgijskim klubie Sint-Truidense V.V.

Podczas swojego pobytu na Old Trafford, Kagawa zdobył dwa trofea, w tym mistrzostwo Premier League. W 57 występach dla Manchesteru United zdobył sześć goli. W rozmowie na łamach Eleven Sports Japończyk wrócił pamięcią do czasów gry pod wodzą sir Aleksa Fergusona.

– Manchester United to olbrzymi klub w skali światowej. Kiedy byłem młody, oglądałem wiele spotkań. Ten transfer był zatem dla mnie spełnieniem marzeń. Jestem bardzo dumny, ponieważ był to wyjątkowy moment.

Połowę swojego całkowitego dorobku bramkowego Kagawa zdobył w jednym meczu przeciwko Norwich City w marcu 2013 roku. Były gracz BVB ustrzelił wtedy hat-tricka, pomagając zespołowi Fergusona zbliżyć do mistrzowskiego tytułu.

– To było dobre spotkanie. Bardzo wyjątkowe dla mnie, ponieważ strzeliłem trzy gole. Nie spodziewałem się, że trafię do siatki aż tyle razy.

– Co najlepiej wspominam? Ten mecz to jedno z najlepszych wspomnień. Mógłbym wyróżnić też ostatnie spotkanie w erze sir Aleksa Fergusona. To było wyjątkowe przeżycie. Wszyscy go szanowali. Na stadionie panowała zupełnie inna atmosfera. Spędziłem tam niesamowity okres.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze