The Athletic: Nike nie jest już sponsorem Masona Greenwooda

The Athletic Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Nike postanowiło rozwiązać umowę z Masonem Greenwoodem. Informację o zerwaniu współpracy z graczem Manchesteru United podał rzecznik prasowy firmy.

Pod koniec ubiegłego miesiąca Mason Greenwood został zatrzymany przez policję hrabstwa Greater Manchester pod zarzutem napaści oraz gwałtu na byłej partnerce. W ostatnią środę zawodnik opuścił areszt za kaucją.

Oświadczenie policji z Greater Manchester: – Dwudziestoparoletni mężczyzna zatrzymany w niedzielę (30 stycznia) pod zarzutem gwałtu i napaści na kobietę został zwolniony za kaucją w oczekiwaniu na dalsze śledztwo.

Ostatnie wydarzenia związane z Masonem Greenwoodem poskutkowały decyzją Nike o zakończeniu współpracy. Oficjalnie Nike nie jest już sponsorem zawodnika. Wcześniej Greenwood został usunięty z gier piłkarskich – FIFA, eFootball oraz PES.

Rzecznik prasowy firmy Nike: – Mason Greenwood nie jest już sportowcem Nike.

Klub również postanowił w pewnym sposób zainterweniować w tej sprawie. Najpierw Manchester United zawiesił w treningach i innych obowiązkach Greenwooda do odwołania. Następnie The Athletic ujawniło, że klub z Old Trafford postanowił nie udzielać pomocy prawnej swojemu wychowankowi.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze