The Athletic: Flamengo negocjuje z Man Utd transfer Andreasa Pereiry

The Athletic Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

The Athletic poinformowało, że Manchester United oraz Flamengo kontynuują negocjacje ws. transferu definitywnego Andreasa Pereiry do brazylijskiego klubu. Brytyjski portal ujawnił, że kluby miały dojść do porozumienia w kwestii klauzuli zawartej w umowie wykupu zawodnika.

Pomocnik dołączył do Flamengo na początku bieżącej kampanii w ramach rocznego wypożyczenia z opcją wykupu po sezonie za około 20 mln euro. Według źródła The Athletic kluby miały ustalić, że Manchester United otrzyma 25% kwoty z następnego transferu Brazylijczyka.

Pereira dołączył do „Czerwonych Diabłów” w styczniu 2012 roku, a od tamtej pory aż 4-krotnie udawała się na wypożyczenie do innego zespołu. Warto zaznaczyć, że pomocnik nie rozegrał oficjalnego spotkania dla klubu z Old Trafford od sezonu 2019/20.

Zawodnik zadebiutował w Pucharze Ligi, a dokładnie w przegranym 0:4 starciu z MK Dons w 2014 roku. W tym samym sezonie Pereira dostąpił zaszczytu zadebiutowania w rozgrywkach Premier League w barwach Manchesteru United.

W poniedziałek z rana brazylijskie media informowały, że „Czerwone Diabły” miały już ustalić z Flamengo kwotę odstępnego. Brazylijski zespół ma wykupić Andreasa Pereirę za około 14 mln euro.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze