ESPN: Luis Enrique w gronie trzech kandydatów do objęcia Manchesteru United

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United wciąż nie dokonał wyboru menedżera, który po zakończonym sezonie ma zastąpić na tym stanowisku Ralfa Rangnicka. Do tej pory w mediach dominowały dwie kandydatury – Mauricio Pochettino oraz Erika ten Haga. Jednak według doniesień ESPN do tego grona dołączył również Luis Enrique.

Największym osiągnięciem Enrique w dotychczasowej trenerskiej karierze jest zdobycie potrójnej korony z Barceloną w 2015 roku. “Dumę Katalonii” opuścił dwa lata później, a następnie związał się z kadrą Hiszpanii. Mimo swoich licznych, kontrowersyjnych decyzji personalnych jego praca z reprezentacją z Półwyspu Iberyjskiego cieszy się sporym uznaniem.

Jeśli wierzyć doniesieniom ESPN hiszpański szkoleniowiec będzie rozpatrzony jako potencjalny kandydat do objęcia Manchesteru United po zakończeniu obecnego sezonu. Oprócz niego do tej roli przymierzani są również Mauricio Pochettino oraz Erik ten Hag. Według doniesień mediów faworytem piłkarzy jest obecny szkoleniowiec PSG. 

Istotną kwestią może się jednak okazać sytuacja kontraktowa Luisa Enrique z hiszpańską federacją. 51-latka obowiązuje bowiem umowa, która wygasa po Mistrzostwach Świata w Katarze. Zarząd Manchesteru United ma jednak przyjrzeć się sprawie i zbadać czy ewentualne przedwczesne jej rozwiązanie mogłoby zadowolić obie strony.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze