Leah Galton zawodniczką stycznia w Women’s Super League

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Zawodniczka Manchesteru United, Leah Galton została wybrana najlepszą piłkarką stycznia w angielskiej ekstraklasie. Galton była kluczowym ogniwem w zespole Skinnera w dwóch niezwykle efektownych styczniowych zwycięstwach. 

Podopieczna Manchesteru United trzykrotnie w styczniu umieszczała piłkę w siatce oraz raz asystowała przy golu koleżanki z zespołu. Galton zagrała w obu wygranych styczniowych starciach. Najpierw Manchester United rozgromił 5:0 Birmingham City, a następnie z łatwością ograł żeńską sekcję Tottenhamu 3:0.

Galton rywalizowała o miano zawodniczki miesiąca z Beth Mead (Arsenal), Lucy Quinn (Birmingham City), Georgią Stanway (Manchester City), Natashą Dowie (Reading) oraz z koleżanką z zespołu, Aoife Manniom. Jest to drugie wyróżnienie tego typu dla Leah Galton, która poprzednio została wybrana najlepszą zawodniczką grudnia w 2020 roku.

W poprzednim miesiącu zawodniczką miesiąca została koleżanka Galton z formacji ofensywnej, Ella Toone. Natomiast szkoleniowiec Marc Skinner dwa razy z rzędu był wybierany najlepszym szkoleniowcem miesiąca w angielskiej ekstraklasie.

– Wiem, że musiałam się lekko odbić po bardzo powolnym starcie w tym sezonie, lecz bardzo się cieszę z tego osiągnięcia – mówiła Leah Galton.

– Myślę, że bramki były podobne! Po prostu cieszę się, że mogę wpisywać się na listę strzelczyń oraz asystować koleżankom z zespołu.

– Teraz najważniejsza jest konsekwencja. Jeśli nadal będziemy tak grać, to jestem pewna, że pójdą z tym odpowiednie wyniki. Po prostu musimy zachować odpowiednią mentalność.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze