Marc Skinner menedżerem stycznia w Women’s Super League

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Marc Skinner został wybrany najlepszym menedżerem stycznia w Women’s Super League. Anglik wygrał również nagrodę za grudzień, co pokazuje tylko w jakiej formie był zespół „Czerwonych Diablic” w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Manchester United rozpoczął miesiąc od wysokiej wygranej 5:0 z Birmingham City. Tydzień później podopieczne Skinnera bez większych problemów pokonały Tottenham 3:0, co było kolejnym krokiem w kierunku zapewnienia klubowi miejsca w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzyń. Jeśli chodzi o najlepszą zawodniczkę miesiąca, to nagroda ponownie powędrowała do reprezentantki „Czerwonych Diablic”, tym razem najlepszą zawodniczką miesiąca została Leah Galton.

Marc Skinner w plebiscycie rywalizował z Garethem Taylorem z Manchesteru City oraz Kelly Chambers z Reading. Skinner nagrodę za grudzień dedykował członkom sztabu szkoleniowego oraz piłkarkom. Angielski szkoleniowiec ponownie postanowił dedykować wyróżnienie pozostałym współpracownikom, podkreślając, że bez ich pracy nie byłby w stanie tyle osiągnąć za sterami Manchesteru United.

– Czuję się świetnie – stwierdził Skinner.

– Kiedy otrzymaliśmy to osiągnięcie po raz pierwszy w zeszłym miesiącu, to również czułem się niesamowicie. Jednak nie jesteś w stanie wygrać tego wyróżnienia bez innych członków sztabu oraz zawodniczek.

– Ważne jest to, że nasza energia pochodzi od naszych fanów. Jako jeden zespół, wszyscy przyjmujemy tę nagrodę. Dla niektórych takie stwierdzenie może być banałem, lecz tak jest.

– Po prostu biorę z tego pewien procent, każdy powinien się podzielić takim osiągnięciem.

– Myślę, że ta nagroda podsumowuje grę naszych zawodniczek oraz postępy, które zaliczyliśmy. W tej lidze nie jest łatwo zachować czyste konto w meczu, a my doskonale o tym wiemy.

– Jednak skupiamy się na naszej pracy jako grupa, a nasze podopieczne wykazały się niesamowitą jakością i zaangażowaniem.

– Pokazało to jakość naszej gry, którą rozwijaliśmy w ciągu tego miesiąca, lecz teraz naszym zadaniem jest kontynuowanie tego założenia – dodał.

– W okresie świątecznym rozmawialiśmy, że potrzebowaliśmy nagłej poprawy formy w następnych tygodniach i udało nam się to. Teraz musimy się upewnić, że uwzględnimy to również w kolejnych meczach.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze