Ralf Rangnick: Edinson Cavani nabawił się kontuzji pachwiny

MUTV Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

O 13:30 „Czerwone Diabły” zmierzą się na własnym boisku z Southampton w ramach 25. kolejki Premier League. Ralf Rangnick udzielił krótkiego wywiadu klubowej telewizji tuż przed rozpoczęciem spotkania.

Niemiecki szkoleniowiec wyjaśnił m.in., dlaczego w kadrze meczowej nie znalazł się Edinson Cavani. Jak się okazuje, Urugwajczyk na ostatnim treningu nabawił się urazu pachwiny. Pomimo interwencji sztabu medycznego „El Matador” przyznał, że nie jest w stanie pomóc drużynie w tym meczu.

– Podjąłem decyzję, aby zagrać od pierwszej minuty Cristiano Ronaldo. Edinson Cavani wypadł z kadry po wczorajszym treningu. Miał drobne problemy z pachwiną. Sztab medyczny zajmował się nim przez całą noc i cały poranek, ale ostatecznie sam stwierdził, że jest niedostępny.

– Byłoby dobrze, gdyby Cristiano Ronaldo ponownie wpisał się na listę strzelców, ale niezależnie od tego, kto trafi do siatki, najważniejsze jest dla nas zwycięstwo.

– Pracowałem z Ralphem Hasenhuttlem przez dwa lata w Lipsku, więc doskonale zdaję sobie sprawę, jaki futbol stosuje. Każdy mógł to dostrzec, kiedy mierzyli się z Tottenhamem w poprzedniej kolejce. Zasłużyli na wygraną i mogli zwyciężyć większą różnicą goli.

– Uważam, że gramy dziś z drużyną z wysokiej półki i musimy zaprezentować ten sam poziom, co w starciu z Burnley, ale na przestrzeni całego spotkania.

– Hannibal znajdował się w kadrze już na pucharowy mecz z Middlesbrough. Jako że Edinson Cavani nie jest dostępny, było dla mnie oczywiste, że powinien być częścią naszego składu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze