Charlie Nicholas: Aberdeen powinno zatrudnić Ole Gunnara Solskjaera

The Herald Kamil Chruściel
Zmień rozmiar tekstu:

Były napastnik Aberdeen i reprezentacji Szkocji Charlie Nicholas, zaapelował do klubu, aby postarał się zakontraktować zwolnionego pod koniec ubiegłego roku z Manchesteru United Ole Gunnara Solskjaera.

„The Dons” pożegnali swojego ostatniego szkoleniowca Stephena Glassa po zaledwie 11 miesiącach jego pracy. Nicholas chciałby, aby jego następcą został 48-letni Norweg. Jako potencjalnych nowych menedżerów Aberdeen wymieniono Jacka Rossa, Jima Goodwina czy Paula Lamberta, jednakże były szkocki piłkarz uważa, że to właśnie Solskjaer byłby najlepszym wyborem na to stanowisko.

– Aberdeen powinno rozważyć opcję jaką jest Ole Gunnar Solskjaer. Myślałem nad tym, kto mógłby przejąć stery mojego byłego klubu i byłbym usatysfakcjonowany, gdyby został nim Solskjaer. Dlaczego by nie zapytać go o zdanie? W najgorszym wypadku odmówi, lecz jeśli Aberdeen nie spróbuje, nie otrzyma żadnej odpowiedzi – napisał Nicholas dla Daily Express.

– Ludzie mogą stwierdzić, że on prowadził jeden z największych klubów na świecie, więc dlaczego chciałby zostać menedżerem takiego zespołu jak Aberdeen? Rozumiem to, lecz jeśli spojrzymy na drużyny jakie Solskjaer prowadził przed Manchesterem United, to zobaczymy takie marki jak Molde czy Cardiff. Są to kluby na podobnym poziomie, co Aberdeen. Dlaczego by nie pokazać trochę więcej ambicji? Niech spróbują ściągnąć go do klubu, aby kibice znów oglądali dobrą grę drużyny.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze