Legendy Manchesteru United oraz Liverpoolu zmierzą się w ramach charytatywnego spotkania

manutd.com Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United ogłosił, że legendy klubu z Old Trafford zmierzą się z legendami Liverpoolu w ramach charytatywnego spotkania. Zwycięska drużyna zostanie mianowana tytułem “Legend Północy”.

Ambasador Manchesteru United, Bryan Robson zostanie menedżerem “Czerwonych Diabłów” w meczu, który odbędzie się 21 maja 2022 roku na Old Trafford. Robson jest doświadczonym menedżerem w starciach legend, gdyż prowadził już zespół w pojedynkach z byłymi zawodnikami Realu Madryt, Bayernu Monachium oraz Barcelony. Jeśli chodzi o dokładne składy zespołów, to kluby poinformują o tym fanów w ciągu następnych tygodni.

Bryan Robson w ciągu 13-letniej piłkarskiej kariery na Old Trafford zanotował 461 występów oraz zdobył 99 bramek. Były zawodnik Manchesteru United postanowił wypowiedzieć się w kwestii nadchodzącego meczu.

– Spotkania z Liverpoolem zawsze są ekscytujące, nawet jeśli jest to tylko mecz legend. Jednak naszym celem jest zebranie pieniędzy dla Manchester United Fundation, która pomaga w rozwoju i edukacji młodszym członkom społeczności hrabstwa Greater Manchester.

John Shiels, dyrektor generalny Manchester United Fundation: – To spotkanie jest idealną szansą dla fanów, aby zobaczyć legendy ponownie w akcji. Jednak ważniejsza jest szansa na zmienienie czegoś w życiu młodzieży w naszej społeczności, która na pewno odczuła skutki trwającej pandemii. Coraz więcej dzieci żyje poniżej średniej ubóstwa. W latach 2016-2021 w Manchesterze oraz Oldham ilość ubogich dzieci wzrosła kolejno o 53% i 84%. Według założeń liczba ta może tylko wzrosnąć ze względu na rosnące koszty życia oraz energii.

– Wiele dzieci zmaga się z problemami, co wpływa na ich zdrowie psychiczne. Imprezy takie, jak ta mają pomóc Manchester United Fundation w dostarczeniu programów, które umożliwią zmiany w życiach wielu osób oraz wpłyną pozytywnie na ich przyszłość.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze