manutd.com

The Athletic: Rick McGagh zatrudniony w Man Utd jako szef ds. zaangażowania fanów

Rafał Skirliński
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United zatrudnił Ricka McGagha na stanowisko pierwszego w historii szefa ds. zaangażowania kibiców. Zarząd planuje polepszyć relacje na linii klub – kibice.

McGagh, który dołączy do zespołu w kwietniu, pracował wcześniej dla Ofsted jako szef komunikacji wewnętrznej. Był również członkiem rady doradczej kibiców Manchesteru United oraz przedstawicielem forum fanów klubu.

– Fani chcą, aby Manchester United był najlepszym klubem piłkarskim na świecie, zarówno na boisku, jak i poza nim. Kibice są tym, co czyni ten klub tak wyjątkowym i powinni zawsze czuć, że mają możliwość przedstawienia swoich poglądów i bycia wysłuchanymi – stwierdził McGagh.

– Z moich rozmów z klubem na temat tej roli wynika, że istnieje wyraźne zobowiązanie do poprawy sposobu zaangażowania w kontakty z kibicami. Chcemy stworzyć silniejsze partnerstwo i więź między klubem a kibicami. Jestem zaszczycony, że mam tę możliwość, aby pomóc w osiągnięciu tego celu.

Jego zatrudnienie następuje z powodu niezadowolenia fanów, po którym właściciel Joel Glazer zobowiązał się do wzmocnienia zaangażowania z kibicami. Pod koniec ubiegłego sezonu doszło do kilku protestów po tym, jak klub oświadczył chęć dołączenia do Superligi. Manchester United, podobnie jak każdy inny klub z Premier League, wycofał się po kilku dniach.

Jednak niezadowolenie nie ustawało. Kulminacja nastąpiła 2 maja, kiedy to kibice wtargnęli na murawę Old Trafford przed meczem z Liverpoolem, co spowodowało przełożenie spotkania.

Dlaczego zarząd zatrudnił McGagha ?

– Do osiągnięcia sukcesów potrzebujemy współpracy klubu z kibicami. Jeśli wszyscy pracują razem, to nie ma wątpliwości, że klub jest silniejszy i ma dużo większe szanse na sukces. Superliga podkreśliła, jakie błędy można popełnić, gdy nie ma konsultacji w sprawie ważnych decyzji – powiedział Glazer na początku czerwca.

– Zamierzam skorzystać z tej okazji i po raz kolejny przeprosić oraz zobowiązać się, że nigdy nie podejmiemy żadnej decyzji dotyczącej wejścia do rozgrywek lub wyjścia z istniejących rozgrywek bez konsultacji z kibicami. To prowadzi do podejmowania złych decyzji. A my to właśnie przeżyliśmy – podkreślił współwłaściciel Manchesteru United.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze